Domů » Bleskovky » Manažerka Huawei prozrazuje: Nexus 6P nebude posledním zařízením pro Google

Manažerka Huawei prozrazuje: Nexus 6P nebude posledním zařízením pro Google

Smartphony řady Nexus, které si nechává Google vyrábět u jiných výrobců, se těší mezi uživateli velké oblibě. Důvodem je především čistý operační systém Android a také jeho brzké aktualizace na novou verzi. Posledními smartphony, z této série jsou LG Nexus 5X a Huawei Nexus 6P. Google výrobce „svých“ telefonů rád střídá a podle všeho by nyní měla přijít na řadu opět společnost HTC.

595_2Huawei Nexus 6P se příští rok možná dočká nástupce

Generální manažerka Charlene Munilall ze společnosti Huawei při posledním rozhovoru prozradila, že společnost by měla letos začít pracovat na novém zařízení řady Nexus. Tato informace zazněla při příležitosti oficiálního odhalení modelu P9 pro africký kontinent.

Ačkoliv se Charlene Munilall zmiňuje o tom, že společnost připravuje novinku již letos, dá se předpokládat, že k oficiálnímu představení dojde až během následujícího kalendářního roku. Nejprve by se na trh měly dostat dva zmíněné telefony z produkce HTC. Už před nedávnem se na několika zahraničních magazínech objevily screenshoty z benchmarků, ve kterých měl hlavní roli hrát vylepšený Nexus 6P. Hnacím motorem telefonu byl čipset Snapdragon 820. Dá se očekávat, že chystaná novinka z dílen Huawei bude vybavena právě tímto high-endovým čipem. Na další informace si ovšem budeme muset počkat.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments