Domů » Bleskovky » Letošní Nexusy údajně vyrobí HTC: Jmenovat se mají S1 a M1

Letošní Nexusy údajně vyrobí HTC: Jmenovat se mají S1 a M1

V březnu se objevila informace, že společnost HTC získala tříletou exkluzivitu na výrobu referenčních smartphonů Google Nexus (více informací). I když se jedná o čirou spekulaci, možná se minimálně z jedné třetiny splní. Evan Blass alias @evleaks ve svém včerejším tweetu odhalil, že letošní Nexusy ponesou jméno S1 a M1 a o jejich výrobu se postará právě HTC.

Podle serveru AndroidPolice mají telefony nést kódová označení Sailfish a Marlin, jméno druhého telefonu se dokonce před měsícem objevilo v nástroji AOSP Gerrit, zmínil je tam inženýr společnosti Qualcomm.

nexus2cee_marlin1_thumb-1

Dá se předpokládat, že nové Nexusy budou představeny letos na podzim společně s finální verzí Androidu N. Doufáme, že se tchajwanskému výrobci podaří postavit podobně zajímavé modely, jakým je nedávno představená vlajková loď HTC 10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).