Sledujte nás na YouTube

Letošní Nexusy údajně vyrobí HTC: Jmenovat se mají S1 a M1

V březnu se objevila informace, že společnost HTC získala tříletou exkluzivitu na výrobu referenčních smartphonů Google Nexus (více informací). I když se jedná o čirou spekulaci, možná se minimálně z jedné třetiny splní. Evan Blass alias @evleaks ve svém včerejším tweetu odhalil, že letošní Nexusy ponesou jméno S1 a M1 a o jejich výrobu se postará právě HTC.

Podle serveru AndroidPolice mají telefony nést kódová označení Sailfish a Marlin, jméno druhého telefonu se dokonce před měsícem objevilo v nástroji AOSP Gerrit, zmínil je tam inženýr společnosti Qualcomm.

nexus2cee_marlin1_thumb-1

Dá se předpokládat, že nové Nexusy budou představeny letos na podzim společně s finální verzí Androidu N. Doufáme, že se tchajwanskému výrobci podaří postavit podobně zajímavé modely, jakým je nedávno představená vlajková loď HTC 10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *