Domů » Bleskovky » HTC údajně získalo tříletou exkluzivitu na výrobu Nexusů. Mají dostat 3D Touch displej

HTC údajně získalo tříletou exkluzivitu na výrobu Nexusů. Mají dostat 3D Touch displej

Zájem o smartphony HTC neustále klesá; po tradičně slabém lednu zveřejnila tchajwanská společnost finanční zprávu za měsíc únor, která vykazuje ještě menší příjmy. HTC v únoru utržilo 128 milionů dolarů, což je o 35 procent méně než v lednu, ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce se dokonce jedná o méně než polovinu.

htc vive HTC Vive

Z červených čísel mají tchajwanského výrobce vyvést nové letošní produkty, zejména náhlaví souprava pro virtuální realitu HTC Vive a chystaný vlajkový smartphone HTC 10. Ten možná nebude letos jediným vyzdvihovaným modelem společnosti, podle posledních informací uzavřelo HTC s Googlem smlouvu, na jejímž základě má mít 3letou exkluzivitu na výrobu referenčních smartphonů řady Nexus.

HTC letos údajně představí dva Nexusy. Virtuální realita se od společnosti oddělovat nebude

Letos by HTC mělo představit dva Nexusy s úhlopříčkami displeje 5 a 5,5″, žádný nový Nexus tablet se údajně nechystá. Otázkou je, zda bude výroba zařízení Nexus pro HTC finančně zajímavá, korejské LG například nedávno potvrdilo, že výroba Nexusů vyžaduje mnoho prostředků a že se do ní v letošním roce nepustí (více informací).

nexus9Google Nexus 9 od HTC

Spekuluje se, že displeje nových Nexusů od HTC budou schopné rozpoznávat několik úrovní tlaku, přičemž využití pro obdobu funkce 3D (Force) Touch z jablečných zařízení by měla být nativní součástí příští verze systému Android. Tento způsob ovládání se letos chystají do svých telefonů přidat i čínští výrobci Xiaomi, Meizu, Oppo a Vivo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments