Domů » Bleskovky » Máme seznam telefonů, které má v příštím roce pohánět Snapdragon 845

Máme seznam telefonů, které má v příštím roce pohánět Snapdragon 845

Společnost Qualcomm před třemi týdny představila svůj nový vlajkový čipset Snapdragon 845, který se stane mozkem některých vlajkových smartphonů v příštím roce. Přestože si první tři největší výrobci smartphonů, tedy Samsung, Apple a Huawei, vyrábějí své vlastní procesory, nemusí se Qualcomm o odbyt svých čipsetů bát; osazen má být minimálně do 16 vlajkových telefonů. Takto má podle čínských zdrojů vypadat jejich seznam včetně chronologického uspořádání podle data představení.

Jako první má se Snapdragonem 845 přijít na trh Samsung se svými modely Galaxy S9 a S9+ a LG s modely G7 a G7+. K nám se patrně dostanou pouze druhé dva jmenované telefony, neboť Samsung své vlajkové lodě na evropském trhu osazuje vlastními čipsety Exynos.

Samsung už za pár dní odhalí Exynos 9810, mozek Galaxy S9 a S9+

V dubnu má být se Snapdragonem 845 představeno čínské Xiaomi Mi 7, měsíc na to údajně dorazí HTC U12. Zajímavý bude červen, který má patřit hned třem smartphonům – OnePlus 6, Sony Xperia XZ Pro-A, a ZTE Nubia Z18.

Na konci srpna se máme dočkat Nokie 10, v nabitém září pak třetí generace Pixelů od Google, a telefonů Sony Xperia XZ2, HTC U12+ a ZTE nubia Z18S. V listopadu má přijít ještě Moto Z 2019 a v posledním měsíci příštího roku má Snapdragon 845 přijít v tělech telefonů OnePlus 6T a Samsung W2019.

Nutno podotknout, že tento seznam se nápadně podobá tomu letošnímu se Snapdragonem 835, takže v něm nemusí být vše pravdivé. Dá se však předpokládat, že přibližně takto budou v roce 2018 vlajkové telefony s Androidem představovány.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Neumím sice čínsky, ale v září by snad měly vyjít Samsung Note 9, Mi Mix 9 a LG V9, alespoň dle tabulky…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).