TOPlist

Máme první informace o Xiaomi 14 Pro: Snapdragon 8 Gen 3 a 120W nabíjení

xiaomi 13 pro
  • Nástupce Xiaomi 13 Pro bude mít výkonu na rozdávání
  • Chybět by nemělo ani rychlé drátové i bezdrátové nabíjení
  • Oficiálního představení se pravděpodobně dočkáme v listopadu

Čínská společnost Xiaomi se po vydání poměrně podařeného modelu 13 Pro rozhodně nechystá usnout na vavřínech, alespoň podle nových informací, které přinesl známý leaker Digital Chat Station. Ten na sociální síti Weibo zveřejnil hned několik nových informací týkající se jeho nástupce, tedy Xaiomi 14 Pro, na kterém čínská firma podle všeho intenzivně pracuje. Na co se nejspíše můžeme těšit?

Z poměrně stručného příspvěvku lze vyčíst, že Xiaomi 14 Pro by mělo disponovat čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, který bude znám také pod označením SM8650. O dostatečný přísun energie se postará baterie s kapacitou 5 000 mAh, které nebude chybět podpora pro rychlé 50W bezdrátové nabíjení. Co se týče drátového dobíjení, zde Digital Chat Station zmiňuje jak 90W, tak 120W rychlé nabíjení, tudíž je pravděpodobné, že Xiaomi má v plánu vydat dvě různé verze smartphonu.Xiaomi 13 Pro recenzeNepřehlédněte

Recenze Xiaomi 13 Pro: hardware za jedna, software za tři minus

Dle různých spekulací by Xiaomi 14 Pro mělo dorazit v jedné variantě s plochým a ve druhé verzi se zakřiveným displejem, přičemž pravděpodobně se budou lišit také v rychlosti nabíjení. Kdy se dočkáme oficiálního představení, prozatím není potvrzeno, nicméně představení pro čínský trh se odhaduje listopad letošního roku, přičemž do Evropy se smartphone opět dostane o něco později.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku