Máme první fotografie Galaxy S8 Active: zakřivený displej se nekoná

Uživatel Dominique Henderson údajně od svého zdroje v Samsungu získal připravovaný Samsung Galaxy S8 Active, tedy obrněnou verzi klasického S8. Na Redditu a fóru webu Android Central poskytl několik zajímavých fotografií a informací, které si nyní shrneme. Je ale třeba vzít v úvahu fakt, že se pravděpodobně jedná o předprodukční verzi, která se může v detailech od prodávané varianty lišit.

Z fotek je patrná hlavní designová změna oproti původnímu Galaxy S8 – Samsung se u této verze poněkud překvapivě zbavil zakulacených rámečků displeje. Přístroj tak vypadá o poznání méně elegantně a uživatel do jisté míry přijde o efekt pohlcení. Na druhou stranu je to zřejmě nutná daň za zvýšenou odolnost přístroje, sklo na bocích prostě vyztužit nelze. Displej je jinak stejný jako u běžného Galaxy S8 a zachovává si dokonce i netypický poměr stran 18,5:9.Samsun Galaxy S8 recenzeNepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy S8: výkladní skříň výrobce

Celé tělo je vyrobeno z kovu, který je v rozích smartphonu doplněn o jakési nárazníky z pružného plastu, jenž by měl tlumit nárazy. Zájemce o tento odolný model jistě potěší informace, že masivnější kryt výrobce využil k zabudování 4000mAh akumulátoru, což je nárůst o slušných 500 mAh oproti původní verzi.

Pokud znáte předchozí Samsungy z řady Active, jistě si vzpomenete na speciální Active tlačítko, jímž odolné modely disponovaly. V případě Galaxy S8 Active ovšem na boku přístroje najdeme pouze původní Bixby tlačítko. Je však možné, že ho Samsung prostřednictvím softwarových úprav umožní využívat podobně jako tomu bylo u starších zařízení ze série Active.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku