Domů » Bleskovky » Máme první fotografie Galaxy S8 Active: zakřivený displej se nekoná

Máme první fotografie Galaxy S8 Active: zakřivený displej se nekoná

Uživatel Dominique Henderson údajně od svého zdroje v Samsungu získal připravovaný Samsung Galaxy S8 Active, tedy obrněnou verzi klasického S8. Na Redditu a fóru webu Android Central poskytl několik zajímavých fotografií a informací, které si nyní shrneme. Je ale třeba vzít v úvahu fakt, že se pravděpodobně jedná o předprodukční verzi, která se může v detailech od prodávané varianty lišit.

Z fotek je patrná hlavní designová změna oproti původnímu Galaxy S8 – Samsung se u této verze poněkud překvapivě zbavil zakulacených rámečků displeje. Přístroj tak vypadá o poznání méně elegantně a uživatel do jisté míry přijde o efekt pohlcení. Na druhou stranu je to zřejmě nutná daň za zvýšenou odolnost přístroje, sklo na bocích prostě vyztužit nelze. Displej je jinak stejný jako u běžného Galaxy S8 a zachovává si dokonce i netypický poměr stran 18,5:9.

Recenze Samsung Galaxy S8: výkladní skříň výrobce

Celé tělo je vyrobeno z kovu, který je v rozích smartphonu doplněn o jakési nárazníky z pružného plastu, jenž by měl tlumit nárazy. Zájemce o tento odolný model jistě potěší informace, že masivnější kryt výrobce využil k zabudování 4000mAh akumulátoru, což je nárůst o slušných 500 mAh oproti původní verzi.

Pokud znáte předchozí Samsungy z řady Active, jistě si vzpomenete na speciální Active tlačítko, jímž odolné modely disponovaly. V případě Galaxy S8 Active ovšem na boku přístroje najdeme pouze původní Bixby tlačítko. Je však možné, že ho Samsung prostřednictvím softwarových úprav umožní využívat podobně jako tomu bylo u starších zařízení ze série Active.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentářů

 1. Konečně nějak použitelný Samsung a oni ho nám sem nepřivezou, ach jo. Ačkoli Ačková řada není vyloženě špatná, ale mrví v ní.

 2. Do ted nechapu tomu, proc je na klasicke S8 a S8+ zahnuty displej, kdyz tady byt nemusi.

  • No aby jsi přeci při položeném telefonu na plochu displejem dolu viděl barvičkou, kdo ti volá. Tak znělo PR Samsungu:)

   • Zajímalo by mě, kolik uživatelů všech cyhtrých telefonů nechává běžně ležet telefon displejem dolů.
    Já vzpomínám a vědomě jsem to neudělal snad nikdy, ani doma, ani v kanceláři.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).