Domů » Bleskovky » Majitelé OnePlus 7 Pro obdrželi matoucí notifikace. Odeslal je samotný výrobce

Majitelé OnePlus 7 Pro obdrželi matoucí notifikace. Odeslal je samotný výrobce

Početná skupina majitelů telefonu OnePlus 7 Pro se setkala s dvojicí velmi neobvyklých notifikací, které se skládaly z řady náhodných písmen a znaků. Původ tajemných zpráv následně objasnila samotná společnost OnePlus, podle níž šlo o výsledek interního testování, které se nedopatřením dostalo do oběhu mezi uživatele. Na kolika zařízeních se notifikace objevily, však zástupci společnosti neupřesnili.

Nepřehlédněte – recenze OnePlus 7 Pro: vydařený útok na vrchol

Spamové notifikace byly určeny pro interní testování

Výrobce na svém fóru publikoval prohlášení, že notifikace byly součástí interního testování nadcházející aktualizace na Android Q. Nelogická změť písmenek byla odeslána přes Google Firebase Cloud Messaging (FCM) – ve zkratce jde cloudové řešení pro odesílání zpráv a notifikací pro Android, iOS či webové aplikace. Společnost své zákazníky ujistila, že v žádném případě nedošlo k ohrožení jejich osobních údajů a slíbila, že podobný incident se už nebude opakovat.

Několik majitelů OnePlus 7 Pro sdílelo na sociálních sítích obrázky, na kterých si podivné notifikace můžete prohlédnout. První z nich se skládá ze znaků latinského písma, druhá ze znaků čínských. Po poklepání na zprávy se měl telefon pokusit otevřít prohlížeč, který se mu však nepodařilo v souborech nalézt.

Hardwarové parametry OnePlus 7 Pro
Systém: Android 9.0
Rozměry: 162,6 x 75,9 x 8,8 mm, Hmotnost: 206 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,41 GHz Kryo 485, 4x 1,78 GHz Kryo 485
RAM: 6/8/12 GB, Interní paměť: 128/256 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 6,67", Quad HD+, 1440 x 3120 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 16 Mpx, f/2.0, Full HD video, vysouvací - motorizovaná konstrukce
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Diskuze k článku

  1. To je jedno. Stroj je to vyborny.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).