MacBook Pro s čipsety Apple M2 Pro či Max? Možná už letos na podzim

google macbook unsplash

Apple v rámci červnové vývojářské konference WWDC odhalil dva nové notebooky – nový MacBook Air, který aktuálně testujeme, a 13″ MacBook Pro. Hlavní novinkou obou strojů je čipset Apple M2, který nabízí větší procesorový i grafický výkon než jeho předchůdce Apple M1, ale na jeho deriváty s přídomky Pro, Max a Ultra zdaleka nemá. Nepochybujeme však, že se i Apple M2 dočká výkonnějších variant, přičemž podle optimistických odhadů by k jejich odhalení mohlo dojít ještě letos.macbook pro M1 Pro 2021 recenzeNepřehlédněte

Recenze MacBook Pro (M1 Pro, 2021): nejlepší notebook na světě?

Podle obvykle přesného informátora Marka Gurmana ze serveru Bloomberg Apple aktuálně pracuje na nové generaci 14″ a 16″ MacBooku Pro. První generaci z loňského roku pohání Apple M1 Pro a M1 Max, chystané modely tedy nejspíše dostanou pod kapotu nové čipsety z rodiny M2. Od nich máme očekávat zejména výrazné navýšení grafického výkonu, což ocení především střihači videí, grafici, programátoři apod. Vzhled samotných zařízení se nijak měnit nemá, což je vcelku pochopitelné – stávající design je starý necelý rok.

Podle Gurmana může k odhalení nových MacBooků Pro dojít buď na konci letošního, nebo začátku příštího roku. Pro první případ hovoří uspokojivý posun ve vývoji nových kusů křemíku, pro druhý zase přetrvávající problémy v dodavatelských řetězcích.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku