Domů » Bleskovky » Lumia 520 má mírné zpoždění, na český trh dorazí v polovině června

Lumia 520 má mírné zpoždění, na český trh dorazí v polovině června

Levná Nokia Lumia 520 měla původně na český trh dorazit v polovině tohoto měsíce. Tento termín se ale nestíhá a chytrý telefon se systémem Windows Phone 8 se u nás začne prodávat až v polovině června. Telefon bude dostupný v několika barevných variantách – žluté, červené, azurové, bílé a černé barvě; díky vyměnitelným krytům si záda telefonu uživatele budou moci přizpůsobit k obrazu svému.

 

Po hardwarové stránce se jedná o telefon střední třídy; o zobrazování se postará 4″ IPS displej s WVGA rozlišením a výkon dodá 1GHz dual-core procesor od Qualcommu. Stejně jako předchozí Lumie, i tento kousek se bude moci pochlubit zvýšenou senzitivitou displeje s možností snadného ovládání v rukavicích.


  

O přísun energie se stará 1430mAh akumulátor a hardwarovou výbavu uzavírá 5Mpx fotoaparát s autofocusem, 512 MB RAM, 8 GB interní paměti a slot na microSD karty. Lumia 520 bude vůbec nejlevnějším telefonem se systémem Windows Phone 8 na trhu – cena pro oficiální distribuci byla stanovena na příjemných 4 290 Kč včetně DPH.


Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
ellhonza
Uživatel
ellhonza

Už jsem se lekl, že to Nokia dodá v termínu.

Perikol (neregistrovaný)
Anonym
Perikol (neregistrovaný)

Vypadá to jako jistý druh firemní strategie :D

mceza
Uživatel
mceza

Někdo by Nokii měl vysvětlit, že už je dávno pryč ta doba, kdy bylo třeba zákazníky trochu natěšit. Dneska lidi chtějí koupit telefon ve chvíli, kdy to chtějí oni a né, kdy to chce výrobce…

Geary
Uživatel
Geary

Na tyhle zprávy vždycky vejrám, už je to nějaký ten týden, co jsem si jí prohlížel v obchodě za 4600kč a ona se tu oficiálně ještě neprodává.Česká distribuce je pomalá a ještě předražená. Zase přijde v době, kdy už jí každý kdo jí chce bude mít.

mimonaut
Uživatel
mimonaut

ona to nokia stíhá. Na pro ni důležitých trzích.. jestli bude mít v Čechách o pár zákazníků víc nebo míň, to je jí vcelku jedno.

Ale nas@at zákazníky v Německu nebo Itálii, kde má mimochodem WP největší zastoupení – přes 12%, to by se jí opravdu nemuselo vyplatit.

Geary
Uživatel
Geary

No ale to není omluva, to je ostuda.Pak se v nokii nemůžou divit, že samsung prodá za pět dní víc modelu za 17000kč, než nokia všech lumií dohromady za tři měsíce.

mimonaut
Uživatel
mimonaut

Oni jsou ale ve velmi těžké situaci a asi si nemohou dovolit ani nadprodukci, ani větší výrobní kapacity. Prostě se nejdřív nasytí důležité trhy.. Zajímavý je, že u telefonů to lidem tolik vadí a u jiných výrobků ne. Čekat na nový model televize nebo foťáku lidem nevadí, i když už se „na západě“ půl roku prodává..

Geary
Uživatel
Geary

Televize, foťáky, tam zájem upadá, to se mění po deseti letech. A třeba to čekání na lumii 520 lidem nevadí, koupit se dá, tak co.