Lumia 520 má mírné zpoždění, na český trh dorazí v polovině června

Levná Nokia Lumia 520 měla původně na český trh dorazit v polovině tohoto měsíce. Tento termín se ale nestíhá a chytrý telefon se systémem Windows Phone 8 se u nás začne prodávat až v polovině června. Telefon bude dostupný v několika barevných variantách – žluté, červené, azurové, bílé a černé barvě; díky vyměnitelným krytům si záda telefonu uživatele budou moci přizpůsobit k obrazu svému.

 

Po hardwarové stránce se jedná o telefon střední třídy; o zobrazování se postará 4″ IPS displej s WVGA rozlišením a výkon dodá 1GHz dual-core procesor od Qualcommu. Stejně jako předchozí Lumie, i tento kousek se bude moci pochlubit zvýšenou senzitivitou displeje s možností snadného ovládání v rukavicích.

  

O přísun energie se stará 1430mAh akumulátor a hardwarovou výbavu uzavírá 5Mpx fotoaparát s autofocusem, 512 MB RAM, 8 GB interní paměti a slot na microSD karty. Lumia 520 bude vůbec nejlevnějším telefonem se systémem Windows Phone 8 na trhu – cena pro oficiální distribuci byla stanovena na příjemných 4 290 Kč včetně DPH.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku