Domů » Bleskovky » Loni se prodalo přes 700 000 hodinek se systémem Android Wear

Loni se prodalo přes 700 000 hodinek se systémem Android Wear

Statistiky loňských prodejů smartphonů a tabletů máme již za sebou, bez zajímavosti ale nemůžeme nechat ani prodeje nositelné elektroniky. Podle agentury Canalys se v loňském roce prodalo celkem 4,6 milionu chytrých hodinek a náramků, z nichž údajně 15 procent tvoří zařízení postavená na platformě Android Wear. To je celkem více než 720 tisíc kousků.

 
Loni nositelné elektronice vládly hodinky Moto 360 a LG G Watch R…

Poměrně malý podíl Android Wear způsobil pozdní nástup platformy, například na Moto 360 od Motoroly se čekalo až do září loňského roku. Tento model se také stal mezi zákazníky nejoblíbenějším, následován druhými hodinkami s kruhovým číselníkem LG G Watch R. Trhu s chytrými hodinkami aktuálně vládne Samsung, který v posledních 14 měsících představil 6 různých nositelných zařízení na různých platformách; trh s chytrými náramky zase ovládá Fitbit. Více než 100 tisíc kusů náramku Mi Band prodalo čínské Xiaomi.

  
… překonají je letos Apple Watch?

Dlouhodobě se daří i společnosti Pebble, loňská prodejní čísla sice nejsou známá, firma se ale nedávno pochlubila, že od roku 2013 prodala více, než milion svých výrobků. Letos očekáváme, že vody v rybníčku nositelné elektroniky rozvíří Apple Watch. Analytik Daniel Matte z Canays věří, že tento produkt nastaví laťku hodně vysoko a bude dominovat v energetické účinnosti. Platforma Android Wear se podle něj bude muset výrazně zlepšit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Supercorsa (neregistrovaný)

    Neuveriteľné! Keď vyrobia inteligentné syntetické hovno, ktoré môžete spláchnuť do záchodu, tak to budú ľudia kupovať.

    • No počkej, to jsi něco pochopil dost špatně:-) To číslo jednoznačně ukazuje, že naopak nekoupí. Vem si, kolik se prodalo smartfonů a tabletů a kolik hodinek, to je naprostá marginálie. Hůř je na tom snad jen AndroidTV a odstřelený Google Glass (který jistě udělál solidní sekyrku do má dáti/dal).

  2. No jsem celkem zvědavý, jak se v této kategorii zařízení předvede již zmiňovaný Apple :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).