Logitech Crayon: o polovinu levnější Apple Pencil nepodporuje iPad Pro

Apple včera na zvláštní události v Chicagu představil zatím nejlevnější iPad v historii a k němu nové příslušenství od Logitechu – kryt s klávesnicí Rugged iPad Keyboard Case a stylus nazvaný Crayon. Druhá jmenovaná položka funguje podobně jako Apple Pencil, ale stojí polovinu, konkrétně 49 dolarů (asi tisíc korun bez DPH). Pokud jste měli v plánu koupit si Crayon ke svému iPadu Pro jako levnější náhradu za Pencil, musíme vás zklamat.Nepřehlédněte

Apple vypustil do světa nový iPad pro studenty: nižší cena a podpora pera

Za prvé Logitech Crayon zatím nepůjde do běžného prodeje, jeho dostupnost bude na rozdíl od nového iPadu omezena pouze na vzdělávací sektor. I kdyby se vám však Crayon podařilo obstarat, na iPadu Pro vám fungovat nebude, podle stránek Logitechu je Crayon kompatibilní pouze s novým iPadem. Podle webu iMore je to kvůli tomu, že se s iPadem nepáruje skrze Bluetooth. Crayon jinak používá veškeré technologie jako Apple Pencil, má stejnou latenci a rozpoznávání náklonu, oproti jablečnému peru však nereaguje na tlak.

Pokud tedy chcete ovládat nový „levný“ iPad dotykovým perem, budete muset zainvestovat do originálního pera Apple Pencil, které přijde na třetinu ceny samotného iPadu, konkrétně na 2 590 korun.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku