Domů » Bleskovky » Lion: Přijde po KitKatu další pochoutka od Nestlé? Podle GFXBenchmarku z Nexusu 5 (2014) ano

Lion: Přijde po KitKatu další pochoutka od Nestlé? Podle GFXBenchmarku z Nexusu 5 (2014) ano

Nová generace referenčního Google telefonu se pravděpodobně bude jmenovat stejně, tedy Nexus 5 (2014). Potvrzují to alespoň nové informace z programu GFXBench, kde bylo zařízení otestováno. Nový Nexus 5 má disponovat 5,2″ displejem s Quad HD rozlišením (1440 x 2560 px), nejnovějším procesorem Snapdragon 805 s taktem 2,7 GHz, grafickým akcelerátorem Adreno 420, 3 GB RAM a 32GB interním úložištěm.

Android L jako Lion?

Pro fotografování bude připraven 12Mpx snímač a chybět nebude ani 2Mpx kamerka nad displejem. Nexus 5 samozřejmě přijde s novou verzí systému Android L. A právě informace z GFXBenchmarku v tomto směru přináší jedno zajímavé odhalení. V minulosti se spekulovalo o tom, že kódové označení nového Androidu bude Lollipop, později se objevil název Lemon Meringue Pie… a nyní se hovoří o tom, že název opět bude vycházet z tyčinky od společnosti Nestlé. Po KitKatu bychom se tak měli dočkat Androidu Lion, což rozhodně dává smysl. Toto označení zatím nebylo oficiálně potvrzeno, nicméně vztahy mezi Googlem a výrobcem cukrovinek Nestlé jsou velmi dobré a marketingová akce s KitKatem se povedla, tak proč na ni nenavázat podruhé?


Před sídlem Googlu v Mountain View se navíc o víkendu objevil jeřáb a došlo zde také k mírné úpravě terénu v okolí aktuálních soch Androidu. Může jít jen o rutinní úpravy, ale stejně tak Google může chystat podklady pro umístění nové sochy pro „Liona“.


Nexus 5 (2014): Screenshot z bechnmarkovacího programu prozrazuje jeho hardwarové parametry


Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pavel 97
Uživatel
Pavel 97

To nemůže android přijít s něčím originálním? Pojmenovávat verze podle „jídla“ už je celkem ohrané.

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Podle jídla proč ne, docela zajímavý nápad. Spíš je ale dost zvláštní, že se to pojmenovává podle konkrétních produktů. Nokia také nepojmenovává verze podle konkrétní produktové řady Primalexu…

VNavrátil
Uživatel
VNavrátil

Podle mě je pojmenování verzí Androidu dobrý. Má jak číselný značení, tak i charakteristický podnázev ze sladkostí a jde tak o dost přehledný označení. Nebo by měl jít ve stopách Microsoftu, který neví co chce, mění názvy a další Windows by se měly jmenovat „Windows“?

Hapy (neregistrovaný)
Anonym
Hapy (neregistrovaný)

Jde o to, že se Windows Phone má asi jmenovat Windows, protože se Windows sjednotí. Je to logické, protože to nebude OS vyloženě pro mobily, tak to Phone už tam nemá smysl.

smisekCZ
Uživatel
smisekCZ

Rozumný krok.

a) ty ostatní uvažované pojmenování zná spíše US konzument, LIONa zná daleko více lidí po světě, stejně jako aktuální KitKat

b) vyinkasuje od výrobce peníze za reklamu

c) určí snadné, jednoduše zapamatovatelné jméno (souvisí s bodem A)

Google tentokrát +1.

lachtan (neregistrovaný)
Anonym
lachtan (neregistrovaný)

Kdepak..dalsi verze sice bude od Nestle ale nebude to Lion nybrz Lentilky :) pak bude Margot!