Domů » Bleskovky » Lion: Přijde po KitKatu další pochoutka od Nestlé? Podle GFXBenchmarku z Nexusu 5 (2014) ano

Lion: Přijde po KitKatu další pochoutka od Nestlé? Podle GFXBenchmarku z Nexusu 5 (2014) ano

Nová generace referenčního Google telefonu se pravděpodobně bude jmenovat stejně, tedy Nexus 5 (2014). Potvrzují to alespoň nové informace z programu GFXBench, kde bylo zařízení otestováno. Nový Nexus 5 má disponovat 5,2″ displejem s Quad HD rozlišením (1440 x 2560 px), nejnovějším procesorem Snapdragon 805 s taktem 2,7 GHz, grafickým akcelerátorem Adreno 420, 3 GB RAM a 32GB interním úložištěm.

Android L jako Lion?

Pro fotografování bude připraven 12Mpx snímač a chybět nebude ani 2Mpx kamerka nad displejem. Nexus 5 samozřejmě přijde s novou verzí systému Android L. A právě informace z GFXBenchmarku v tomto směru přináší jedno zajímavé odhalení. V minulosti se spekulovalo o tom, že kódové označení nového Androidu bude Lollipop, později se objevil název Lemon Meringue Pie… a nyní se hovoří o tom, že název opět bude vycházet z tyčinky od společnosti Nestlé. Po KitKatu bychom se tak měli dočkat Androidu Lion, což rozhodně dává smysl. Toto označení zatím nebylo oficiálně potvrzeno, nicméně vztahy mezi Googlem a výrobcem cukrovinek Nestlé jsou velmi dobré a marketingová akce s KitKatem se povedla, tak proč na ni nenavázat podruhé?

Před sídlem Googlu v Mountain View se navíc o víkendu objevil jeřáb a došlo zde také k mírné úpravě terénu v okolí aktuálních soch Androidu. Může jít jen o rutinní úpravy, ale stejně tak Google může chystat podklady pro umístění nové sochy pro „Liona“.


Nexus 5 (2014): Screenshot z bechnmarkovacího programu prozrazuje jeho hardwarové parametry

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

12 komentářů

 1. To nemůže android přijít s něčím originálním? Pojmenovávat verze podle „jídla“ už je celkem ohrané.

  • Nepřijde mi to jako ohrané – drží se toho, že jde o cukrovinky (stejně jako třeba Nokia u kódových označení pro své firmwary používá barvy – Black, Cyan, Denim…) :)

  • lerion (neregistrovaný)

   Podle jídla proč ne, docela zajímavý nápad. Spíš je ale dost zvláštní, že se to pojmenovává podle konkrétních produktů. Nokia také nepojmenovává verze podle konkrétní produktové řady Primalexu…

  • Vojta (neregistrovaný)

   Podle mě je pojmenování verzí Androidu dobrý. Má jak číselný značení, tak i charakteristický podnázev ze sladkostí a jde tak o dost přehledný označení. Nebo by měl jít ve stopách Microsoftu, který neví co chce, mění názvy a další Windows by se měly jmenovat „Windows“?

  • Hapy (neregistrovaný)

   Jde o to, že se Windows Phone má asi jmenovat Windows, protože se Windows sjednotí. Je to logické, protože to nebude OS vyloženě pro mobily, tak to Phone už tam nemá smysl.

 2. Rozumný krok.

  a) ty ostatní uvažované pojmenování zná spíše US konzument, LIONa zná daleko více lidí po světě, stejně jako aktuální KitKat

  b) vyinkasuje od výrobce peníze za reklamu

  c) určí snadné, jednoduše zapamatovatelné jméno (souvisí s bodem A)

  Google tentokrát +1.

 3. lachtan (neregistrovaný)

  Kdepak..dalsi verze sice bude od Nestle ale nebude to Lion nybrz Lentilky :) pak bude Margot!

 4. Tomáš Jalovec (neregistrovaný)

  Zajímavé, třeba se pak v mediální kampani dočkáme toho, že bude nový Android prezentován jako „král operačních systémů“, stejně jak je lev králem zvířat. A vzhledem k jasné převaze OS Android na mobilních telefonech by to bylo i pravdivé. Zajímavý krok Googlu. Jsem zvědavý, zda budu mít pravdu:-)

 5. Bych si i tipoval, ze je tam dohody s Nestle a cely koncern bych se nedivil, kdyby bezel na Googlu. On Google ma i rorporatni divize a business, docela se chce prosadit i tam.

 6. Sorry za preklepy ….napr.korporatni :-)

 7. A kdypak se na novy Nexus muzeme tesit v obchodech? Kdy myslite?

 8. Radim (neregistrovaný)

  Nema Android L podporovat 64 bitove procesory tak proc tam rvou 32 gitovy to je nejaka blbost.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).