TOPlist

Lion: Přijde po KitKatu další pochoutka od Nestlé? Podle GFXBenchmarku z Nexusu 5 (2014) ano

Nová generace referenčního Google telefonu se pravděpodobně bude jmenovat stejně, tedy Nexus 5 (2014). Potvrzují to alespoň nové informace z programu GFXBench, kde bylo zařízení otestováno. Nový Nexus 5 má disponovat 5,2″ displejem s Quad HD rozlišením (1440 x 2560 px), nejnovějším procesorem Snapdragon 805 s taktem 2,7 GHz, grafickým akcelerátorem Adreno 420, 3 GB RAM a 32GB interním úložištěm.

Android L jako Lion?

Pro fotografování bude připraven 12Mpx snímač a chybět nebude ani 2Mpx kamerka nad displejem. Nexus 5 samozřejmě přijde s novou verzí systému Android L. A právě informace z GFXBenchmarku v tomto směru přináší jedno zajímavé odhalení. V minulosti se spekulovalo o tom, že kódové označení nového Androidu bude Lollipop, později se objevil název Lemon Meringue Pie… a nyní se hovoří o tom, že název opět bude vycházet z tyčinky od společnosti Nestlé. Po KitKatu bychom se tak měli dočkat Androidu Lion, což rozhodně dává smysl. Toto označení zatím nebylo oficiálně potvrzeno, nicméně vztahy mezi Googlem a výrobcem cukrovinek Nestlé jsou velmi dobré a marketingová akce s KitKatem se povedla, tak proč na ni nenavázat podruhé?

Před sídlem Googlu v Mountain View se navíc o víkendu objevil jeřáb a došlo zde také k mírné úpravě terénu v okolí aktuálních soch Androidu. Může jít jen o rutinní úpravy, ale stejně tak Google může chystat podklady pro umístění nové sochy pro „Liona“.


Nexus 5 (2014): Screenshot z bechnmarkovacího programu prozrazuje jeho hardwarové parametry

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku