Sledujte nás na YouTube

LG X cam a LG X screen: Android 6.0 a duální displej ve střední třídě

V rámci veletrhu MWC 2016 představila společnost LG novou řadu smartphonů X series. První dva modely, X cam a X screen, mají lákat na sympatickou cenu, alespoň podle tiskové zprávy, nicméně samotné informace o tom, za kolik se u nás budou prodávat, už chybí.

Model X cam vyniká dvěma předními fotoaparáty, 5,2″ Full HD displejem a přítomností Androidu 6.0. Hnacím motorem se stal blíže nespecifikovaný osmijádrový čip s taktem 1,14 GHz, kterému dělají společnost 2 GB RAM a 16GB interní úložiště, o slotu na paměťové karty výrobce mlčí, stejně jako o přítomnosti NFC. Alespoň že na kompletní LTE se nezapomnělo. Kapacita baterie je 2 520 mAh a celkové rozměry novinky jsou 147,5 x 73,6 x 5,2 – 6,9 mm.

LG-X-cam

 

Druhou novinkou je smartphone X screen se sekundárním displejem, který jsme mohli vidět například u nedávno recenzovaného modelu LG V10. Druhý displej, s úhlopříčkou 1,76 palce je umístěn nad hlavním 4,93″ panelem s HD rozlišením. Díky němu není nutné pro zkontrolování času, baterie či nových zpráv probouzet telefon. Displej zároveň umožňuje rychlé spuštění vybraných aplikací či přijetí hovoru bez přerušení používání aktuální aplikace.

Hnacím motorem se v tomto případě stal nespecifikovaný čtyřjádrový čip s taktem 1,2 GHz, který doplňují 2 GB RAM a 16GB interní úložiště. Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 Mpx, přední kamerka pak 8 Mpx. Kapacita akumulátoru je 2 300 mAh a celkové rozměry telefonu jsou 142,6 x 71,8 x 7,1 mm.

Model LG X screen bude na českém trhu dostupný od dubna v černé a bílé verzi, model LG X cam od května ve stříbrné a zlaté barvě.

Michal Javůrek

2 komentáře

  1. Martin (neregistrovaný)

    Řeknu vám že LG X Screen je hodně pěkný a takhle měla vypadat i G5

  2. Martin (neregistrovaný)

    Já si myslím že V10 2.generace bude nějak podobně vypadat jako X Screen a LG G5 modular skončí v zapomnění.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *