Domů » Bleskovky » LG V40 ThinQ se odhaluje: pět fotoaparátů a výřez v displeji

LG V40 ThinQ se odhaluje: pět fotoaparátů a výřez v displeji

V loňském roce jsme byli svědci významného posunu „véčkové“ řady mobilních telefonů od LG. Původní modely V10 a V20 se snažily zaujmout kovovou konstrukcí, vyměnitelnou baterií a unikátním sekundárním displejem. V30 následně představila skleněná záda, neuvěřitelně tenké rámečky a pOLED displej přímo od LG. Letos lze očekávat, že představená novinka bude navazovat na svého předchůdce.

Jaké parametry můžeme očekávat?

Hnacím motorem se pravděpodobně stane čip Snapdragon 845, což je procesor, kterým disponuje většina letošních vlajkových lodí. Výkonu bude tedy nejspíše dostatek. Něco jiného je pak otázka displeje. Zde si můžeme být téměř jistí, že novinka ponese OLED panel. Společnost LG v květnu potvrdila, že si své OLED panely schovává pro nejnovější modely řady V.

Takto bude vypadat LG V40: lákat bude na celkem pět fotoaparátů!
Takto by mohl vypadat LG V40: lákat má až na pětici fotoaparátů (oživeno: jedná se o podvrh)

Některé spekulace tvrdí, že displej by měl zaobírat přes 90 % čelní strany. Je dokonce možné, že LG přijde s netradičním způsobem na zmenšení rámečků kolem displeje. Chybět nebude ani populární výřez v horní části, nicméně ten půjde softwarově „vypnout“ tím, že se v prostoru kolem něj zobrazí tmavý proužek.

Hardwarové parametry LG V40 ThinQ
Systém: Android 8.1
Rozměry: 158,8 x 75,7 x 7,6 mm, Hmotnost: 169 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core 4x 2,7 GHz Kryo 385 Gold, 4x 1,7 GHz Kryo 385 Silver
RAM: 6 GB, Interní paměť: 64 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,4", Quad HD+, 1440 x 3120 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 + 5 Mpx, f/1.9 a f/2.2
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3300 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

LG V40 má nabídnout až pět fotoaparátů

Na zadní straně najdeme hned 3 fotoaparáty: 20Mpx primární objektiv, 16Mpx širokoúhlý a 13Mpx teleobjektiv. Další dvě čočky najdeme na přední straně a kromě pořizování autoportrétů se budou starat i o 3D autentizaci uživatele, podobně jako u Applu a jeho Face ID, kde je ale k dispozici ještě další plejáda senzorů navíc.

Bude LG V40 nová hvězda mezi fotomobily? Vpředu má mít dvě kamery, vzadu tři

Kdy se dočkáme oficiálního odhalení?

Podle zpráv, spekulací a zkušeností z minulých let můžeme očekávat, že LG V40 bude představen někdy na přelomu léta a podzimu. V případě LG V30 byl datum 21. září. Jiný zdroj tvrdí, že LG V40 bude světu odhalen během veletrhu IFA 2018 v Berlíně na přelomu srpna a září. Následné prodeje by pak byly spuštěny o měsíc později, kolem 5. října.

LG V40: What we ThinQ we know so far

Spekuluje se, že v USA by LG V40 mohl stát okolo 1000 dolarů (22 200 Kč). V případě prodeje v ČR je potřeba zahrnout DPH, tedy výsledná cena bez marže prodejce by u nás byla zhruba 26 800 Kč.

Aktualizováno v 18:40: Vypadá to, že redaktoři serveru MySmartPrice.com, kteří údajné tiskové snímky zveřejnili, si z ostatních médií pěkně vystřelili a zbytečně se snažili vytvořit senzaci. Na webu Mashable.com totiž odhalili, že „jejich“ render je pouze mixem vytvořených z produktových snímků LG V35 a LG G7 ThinQ, takže takto LG V40 zdá se skutečně vypadat nebude.

Na web MySmartPrice.com je ve spojení s leaky potřeba dávat si pozor. I v naší redakční poště nás několikrát do týdne spamují tipy na různé „exkluzivní články“ s dotazem, zda bychom neměli zájem je převzít. V Případě leaku LG V40 to vypadalo nadějně, ale i nás nachytali a opět jde o podvrh.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

4 komentářů

  1. Cenu bych vůbec teď neřešil, a ještě bych neřešil únik renderu protože jedna se o fake, je to mix LG V35 a G7 ThinQ: [odkaz]

  2. [odkaz] zde podoba a konečně ne fake.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).