Domů » Bleskovky » LG V30 půjde přímo proti Galaxy Note8: premiéra v září na veletrhu IFA

LG V30 půjde přímo proti Galaxy Note8: premiéra v září na veletrhu IFA

Korejský gigant LG loni v září představil proti všem zvyklostem vůbec první smartphone s tehdy zbrusu novým Androidem 7.0 Nougat, s modelem V20 předběhl i Google s jeho Pixely. Letos by se situace mohla opakovat, smartphone LG V30 údajně bude mít opět zářijovou premiéru, která se má navíc odehrát blízko našich hranic.

Koncept LG V30, který byl (je) údajně oficiálně zvažován

Smartphone LG V30 by měl podle korejských zdrojů zažít svoji premiéru v předvečer veletrhu IFA v Berlíně, který se odehraje mezi 1. a 6. zářím. Zařízení tak půjde do přímého souboje s chystaným Samsungem Galaxy Note8, který má být představen pouze o pár dnů dříve.

Galaxy Note 8 bude představen dříve, než se očekávalo

LG V30 má pohánět nejvýkonnější hardware současnosti v čele se Snapdragonem 835, chybět nemá OLED displej, duální fotoaparát, nový ESS Quad DAC, 3,5mm port na sluchátka, voděodolnost, ani tradiční sekundární displej umístěný nad hlavním zobrazovačem. Objevují se však i „divočejší“ spekulace, například s vysouvací konstrukcí.

Povedený koncept LG V30: „vysouvák“ se sekundárním displejem místo klávesnice

Nová vlajková loď od LG má údajně stát 800 tisíc korejských wonů (asi 14 500 korun bez DPH), prodávat se má začít v září.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Pokaždé 7.0, co se stalo s 7.1, že jí snad žádný výrobce nepoužívá?

  2. Co to je za úchylný koncept, vysuvaci display s displeyiom pod … Na to staci hádam swipe gesto aby sa mi zobrazilo to co je na ,,pod displayii,, a netreba ho vysuvat. Klávesnica dava vecsi zmysel. Dokonca keby bola vymenitelna za napr hernu klavesnicu… Nie pismena ale nejaké ovládače…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).