Cena:

LG V30 půjde přímo proti Galaxy Note8: premiéra v září na veletrhu IFA

Korejský gigant LG loni v září představil proti všem zvyklostem vůbec první smartphone s tehdy zbrusu novým Androidem 7.0 Nougat, s modelem V20 předběhl i Google s jeho Pixely. Letos by se situace mohla opakovat, smartphone LG V30 údajně bude mít opět zářijovou premiéru, která se má navíc odehrát blízko našich hranic.

Koncept LG V30, který byl (je) údajně oficiálně zvažován

Smartphone LG V30 by měl podle korejských zdrojů zažít svoji premiéru v předvečer veletrhu IFA v Berlíně, který se odehraje mezi 1. a 6. zářím. Zařízení tak půjde do přímého souboje s chystaným Samsungem Galaxy Note8, který má být představen pouze o pár dnů dříve.Nepřehlédněte

Galaxy Note 8 bude představen dříve, než se očekávalo

LG V30 má pohánět nejvýkonnější hardware současnosti v čele se Snapdragonem 835, chybět nemá OLED displej, duální fotoaparát, nový ESS Quad DAC, 3,5mm port na sluchátka, voděodolnost, ani tradiční sekundární displej umístěný nad hlavním zobrazovačem. Objevují se však i „divočejší“ spekulace, například s vysouvací konstrukcí.Nepřehlédněte

Povedený koncept LG V30: „vysouvák“ se sekundárním displejem místo klávesnice

Nová vlajková loď od LG má údajně stát 800 tisíc korejských wonů (asi 14 500 korun bez DPH), prodávat se má začít v září.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.