Povedený koncept LG V30: „vysouvák“ se sekundárním displejem místo klávesnice

Společnost LG by v letošním roce měla představit nástupce smartphonů V10 a V20, jejichž specialitou byl sekundární displej zobrazující notifikace, zástupce oblíbených programů, informace o počasí apod. LG údajně použije sekundární displej i u chystaného modelu V30, možná se však vydá zcela jinou cestou.

Do rukou se nám dostaly poměrně detailní rendery, které nemají zobrazovat pouze fanouškovské sny, ale mají skutečně znázorňovat to, o čem v LG přemýšlejí, resp. přemýšleli. Podle @evleaks je tento koncept nazván Project Joan, avšak není jisté, zda jej LG nadále rozvíjí.

Telefon na obrázku má mít vysouvací konstrukci, avšak namísto hardwarové klávesnice se má zpoza hlavního displeje vysouvat displej sekundární. Ten bude stejně jako u modelů V10 či V20 měnit obsah podle potřeby – může na něm být zobrazena klávesnice, či jiné ovládací prvky, zástupci oblíbených aplikací apod. I při zasunutém stavu má být při spodní straně viditelný alespoň úzký proužek s hodinami, datem a počasím. Výhodou tohoto řešení je, že je po ruce a není nutné natahovat své prsty k horní části zařízení.

Pokud LG skutečně takový telefon připravuje, můžeme očekávat maximální možnou výbavu poháněnou čipsetem Qualcomm Snapdragon 835, čímž by LG dohnalo letošní konkurenci. Dá se ale předpokládat, že mechanice vysouvací konstrukce bude muset ustoupit voděodolnost. Nechme se překvapit, co nakonec v LG uvaří.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku