Domů » Bleskovky » Povedený koncept LG V30: „vysouvák“ se sekundárním displejem místo klávesnice

Povedený koncept LG V30: „vysouvák“ se sekundárním displejem místo klávesnice

Společnost LG by v letošním roce měla představit nástupce smartphonů V10 a V20, jejichž specialitou byl sekundární displej zobrazující notifikace, zástupce oblíbených programů, informace o počasí apod. LG údajně použije sekundární displej i u chystaného modelu V30, možná se však vydá zcela jinou cestou.

Do rukou se nám dostaly poměrně detailní rendery, které nemají zobrazovat pouze fanouškovské sny, ale mají skutečně znázorňovat to, o čem v LG přemýšlejí, resp. přemýšleli. Podle @evleaks je tento koncept nazván Project Joan, avšak není jisté, zda jej LG nadále rozvíjí.

Telefon na obrázku má mít vysouvací konstrukci, avšak namísto hardwarové klávesnice se má zpoza hlavního displeje vysouvat displej sekundární. Ten bude stejně jako u modelů V10 či V20 měnit obsah podle potřeby – může na něm být zobrazena klávesnice, či jiné ovládací prvky, zástupci oblíbených aplikací apod. I při zasunutém stavu má být při spodní straně viditelný alespoň úzký proužek s hodinami, datem a počasím. Výhodou tohoto řešení je, že je po ruce a není nutné natahovat své prsty k horní části zařízení.

Pokud LG skutečně takový telefon připravuje, můžeme očekávat maximální možnou výbavu poháněnou čipsetem Qualcomm Snapdragon 835, čímž by LG dohnalo letošní konkurenci. Dá se ale předpokládat, že mechanice vysouvací konstrukce bude muset ustoupit voděodolnost. Nechme se překvapit, co nakonec v LG uvaří.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Lol, displej dole, ovládací prvky… Přesně jak jsem psal u V10, že by to chtělo :-)

  • Třeba se nakonec dočkáš, a za mě by to bylo super kdyby V30 takhle vypadal.

  • Hej je to dobre.
   Celkovo by mali telefony v buducnosti vyzerat podobne.
   Obrovsky displej, dole ovladacie prvky meniace sa podla aplikacii a moznost vyuzit aj fullscreen

 2. Super nápad. Jako majitel V10 můžu říct, že konečně důstojný nástupce.

 3. Výborný nápad, vypadá hezky

 4. To vypada opravdu zajimave, premiove a navic funkcne.

 5. tohle je absurdní. Vysouvací mechanika má negativa a pozitiva. Má smysl ji implementovat jen tehdy pokud pozitiva převáží. Pozitivum je možnost hardwarove klavesnice ktera se mnohem jisteji ovlada po slepu a mnozi na ni umi psat mnohem rychleji nez na dotykove klavesnici. Tohle pozitivum ale zcela zmizi pokud vysouvaci hardwarovou nahradite softwarovou klavesnici na displeji :-) dal uz zustavaji jen negativa, vysouvaci konstrukce je nachylnejsi na zanaseni necistot, cistota je hure udrzovatelna, je tezsi a sirsi. Zustavaji jen negativa a pozitivum zadne … bravo LG to jste teda vykoumali.

  • Pochop to z druhé stránky věci….je to něco nového, něco inovativního což žádný jiný výrobce neudělal. LG se prostě nebojí experimentovat a buď to vyjde nebo ne, mají prostě „koule“ něco udělat, něco co nebude vypadat jako tuctová placka……. a za to mají můj velký obdiv a dík…

 6. Strašně se mi líbí. :D Ale jen doufám že si pohlídají konstrukci, aby to nedopadlo jako s G5 která k sobě moc pěkně nedržela. :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).