Domů » Bleskovky » LG V10 má problém. Díky chybě může útočník snadno přidat svůj otisk prstu

LG V10 má problém. Díky chybě může útočník snadno přidat svůj otisk prstu

U smartphonu LG V10 jsme v naší videorecenzi nešetřili slovy chvály a jinak tomu není ani u uživatelů, kteří si již tento model pořídili. Nicméně právě ti jsou nyní v potencionálním ohrožení, a to díky softwarové chybě v zabezpečení nástroje pro přidávání otisků prstů. Pokud se totiž útočníkovi dostane do rukou odemčený LG V10 s nainstalovaným Nova Launcherem (nebo jiným nástrojem, který dovoluje vytvářet rychlé zástupce na systémové položky), může oběti do systému během několika okamžiků uložit svůj vlastní otisk prstu.

v10-nova-launcher-fingerprint

Celý postup si můžete prohlédnout na přiloženém videu. Přes rychlého zástupce totiž přidání otisku nevyžaduje potvrzení bezpečnostním kódem, což je celý kámen úrazu. Než LG vydá opravu, je neejednodušším řešením naskenovat si do systému čtyři vlastní otisky prstů, což je maximum, které software u LG V10 dovoluje. Útočník pak již nebude mít prostor přidat vlastní.

How to Bypass the Security Settings of the LG V10 (and how to prevent it from happening to you)

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

7 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  To ale není chyba LG ale Nova launcher.

  Sorry, this is a Nova Launcher issue, not an LG issue. This is like saying Windows had security issues because people ran crack generators on their computer (willingly) to pirate a copy of Photoshop and the generators installed a keylogger while it was giving you free Photoshop.

  • Nemáte pravdu. Tohle je problém LG, které nemá zabezpečené volání nabídky pro nastavení otisku prstu, jelikož tohle může provádět i jakákoliv jiná aplikace, nejen Nova launcher.

 2. „neejednodušším řešením naskenovat si do systému čtyři vlastní otisky prstů, což je maximum, které software u LG V10 dovoluje.“
  A kdyby LG povolilo 20 otisků, tak si musíte nohama pošlapat telefon :D

 3. Pane Hrma a bude také recenzi na tento telefon?
  Děkuji

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).