Domů » Bleskovky » LG v loni prodalo téměř 60 milionů smartphonů, mobilní divize skončila ve ztrátě

LG v loni prodalo téměř 60 milionů smartphonů, mobilní divize skončila ve ztrátě

Společnost LG Electronics zveřejnila své finanční výsledky za čtvrtletí loňského roku. Firma jako celek v posledním kvartále skončila ve ztrátě 140,4 miliard KRW (asi 2,9 miliard korun) a její příjmy klesly o pět procent na 14,6 bilionů KRW (300 miliard korun). Zatímco divize vyrábějící televizory a domácí spotřebiče zaznamenaly růst zisku, mobilní divize se druhé čtvrtletí po sobě topí ve ztrátě.

LG_phones

LG v nejsilnějším čtvrtém čtvrtletí loňského roku prodalo 15,3 milionů smartphonů, z nichž téměř 11 milionů nabídlo podporu sítí LTE. Mobilní divize utržila 3,78 bilionů KRW (78 miliard korun), což je meziročně nepatrný pokles, avšak oproti třetímu čtvrtletí se jedná o 12% nárůst způsobený vánočními svátky a zájmem o vlajkovou loď V10 v Severní Americe. I přesto mobilní divize vykázala provozní ztrátu 44 miliard wonů (100 milionů korun).

Jsme zvědaví, zda mobilní divizi LG vrátí do černých čísel chystaná vlajková loď G5, která bude představena již příští měsíc na veletrhu MWC v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments