Domů » Články » LG u modelu G6 používá dva typy fotoaparátů: kvalita snímků je odlišná

LG u modelu G6 používá dva typy fotoaparátů: kvalita snímků je odlišná

Když dva dělají totéž, není to totéž. A to kolikrát ani v případě, že se jedná o stejné telefony. V případě LG to znamená, že do své vlajkové lodi, modelu G6, nedává vždy jen to nejlepší. Náš čtenář Milan Strachota se nám ozval do redakční pošty a upozornil nás, že některé modely LG G6 produkují neostré snímky.

Problém je v ohniskové vzdálenosti

Fotoaparát by měl být ve všech modelech identický – tedy dva 13 MPx senzory se světelností f/1.8 a f/2.4, nicméně není tomu tak. Problém je v ohniskové vzdálenosti širokoúhlého fotoaparátu. Ostrá verze má ohniskovou vzdálenost 2,01 milimetrů, zatímco neostrá verze disponuje ohniskovou vzdáleností 2,09 milimetrů.

Rozdíl lze poznat pouhým pohledem

Rozdíl mezi fotografiemi z kusu s ohniskovou vzdáleností 2,01 a 2,09 lze poznat na první pohled. Milan Strachota je zveřejnil na svém Google Drive, jelikož má k dispozici obě verze LG G6. Neostrá verze produkuje mnohem horší snímky, které jsou při okrajích mnohem více rozmazané.

Zjistit rozdíl není až takový problém. Pokud máte k dispozici obě jednotky, lze rozdíl odhalit i pouhým pohledem. V případě, že nemáte s čím porovnávat, zjistíte ohniskovou vzdálenost v EXIF dat ve fotografii. Které země nebo oblasti jsou postiženy neostrými kusy, nelze zjistit, neboť horší kusy hlásí uživatelé napříč celým světem.

Nejedná se o ojedinělý problém

Problémy s neostrými fotografiemi má evidentně více uživatelů, jak naznačuje diskuse na Redditu. Nedá se tedy říct, že se jedná o vadu jednotlivého kusu, ale rovnou o dvě rozdílné série. Různé verze stejného modelu jsou často běžnou praxí, kdy například modely pro některé trhy jsou osazeny horšími displeji pro uspoření nákladů. Vždy se ale jedná o přiznané změny.

Recenze LG G6: zaděláno na úspěch

Otázkou je, zda výrobce bude reklamace uznávat a jak se k tomuto problému postaví. Co vedlo LG k tomu, že svou vlajkovou loď osadilo dvěma typy fotoaparátů, momentálně zjišťujeme. Vyjádření doplníme, jakmile jej od českého zastoupení budeme mít k dispozici.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments