Domů » Bleskovky » LG slibuje: do konce příštího roku bude naše mobilní divize v zisku

LG slibuje: do konce příštího roku bude naše mobilní divize v zisku

Mobilní divizi LG se už delší dobu nedaří, na byznyse se smartphony ztrácí korejská firma každý kvartál miliardy dolarů a nic nenasvědčuje tomu, že by se situace mohla obrátit k lepšímu. Telefony LG působí v konkurenci dravějších značek jako šedé myšky, a navíc mají na některých trzích problémy s dostupností. Firma si je těchto problémů vědoma a plánuje velké změny.

Zisk už v příštím roce

Generální ředitel LG Electronics Kwon Bong v rozhovoru s novináři v rámci veletrhu CES řekl, že mobilní divize hodlá rozšiřovat svoji působnost a vyrábět nová zařízení s potřebným wow efektem, aby se do konce roku 2021 stala ziskovou. O jaké wow efekty se jedná, ale šéf LG neprozradil. Ve třetím kvartále loňského roku vykázala mobilní divize LG provozní ztrátu ve výši 135 milionů USD, což bylo méně než o čtvrtletí dříve. Ke zvýšení ziskovosti LG přesunulo výrobu smartphonů z domovské Jižní Koreje do Vietnamu.


LG G9 ThinQ zřejmě žádný wow efekt nepřinese

Na veletrhu CES LG žádný nový telefon neodhalilo, začaly se ale množit spekulace o příštím vlajkovém modelu pravděpodobně nazvaném G9 ThinQ. Podle prvních neoficiálních renderů na nás LG prozatím žádný wow efekt nechystá, telefon vypadá poměrně usedle – přední stranu má vyplňovat displej (6,7 – 6,9“) s průměrně širokými rámečky a výřezem pro selfie kamerku, na zádech se má zabydlet fotoaparát se čtyřmi horizontálně umístěnými kamerami.

lg g9 thinq 1

Kvůli displeji má být telefon obrovský, hovoří se o rozměrech 169,4 × 77,6 × 8,8 mm. Potěšující zprávou však je, že kromě nabíjecího USB-C konektoru máme počítat i s vymírajícím sluchátkovým jackem.

Hovoří se rovněž o příchodu smartphonu LG V60 ThinQ, avšak podle posledních spekulací to vypadá, že se bude jednat o jinou variantu téhož telefonu (podobně jako v minulosti v případě LG G8X ThinQ a V50S ThinQ 5G). Alespoň to naznačují uniklé obrázky krytů, které mají stejné tvary jako zařízení na výše uvedených renderech.

LG V60 ThinQ rear panel


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
bkf1
Uživatel
bkf1

Do konce roku možná bude v zisku, ale s jiným majitelem 😂

Martin123
Uživatel
Martin123

To je blbost, ostatní nevyráběli i něco jiného jako TV, pračky, ledničky… Takže LG určitě nebude prodávat mobilní divizi ale spíš víc investuje do mobilní sféry.

petras
Anonym
petras

Vymírajícím sluchátkovým konektorem? To jako vážně? To,že výrobci jsou idioti co se jen opičí po Apple tenhle konektor uměle hubí neznamená,že by byl vymírající. Něco jiného by bylo kdy opravdu o něj lidi nestáli. Spíš bych to viděl obráceně. Lidi o něj stojí jenže díky politice výrobců nemají moc na výběr.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Sice si jejich V60 nejspíš koupím, protože mě LG V50 zaujala hardwarem telefonu a G8X podstatně lépe zracovaným flipem, ale vzhledem k jejich kvalitě softwaru, fotek, mizivé podpoře apod., se opravdu lze podobným prohlášením jen „smát LG do ksychtu“.
To je jak Sony „příště to bude lepší“ … nebude.