TOPlist

LG potvrdilo existenci modelu Nexus 4 s Androidem 4.2, představen bude 29. října

Pokud sledujete aktuální dění ve světě mobilních technologií, tak vám jistě neunikly zprávy o novém Nexusu. Poslední spekulace dávaly jasně najevo, že za výrobou již čtvrtého modelu v řadě bude stát jihokorejská společnost LG. Tyto zvěsti nakonec potvrdil i produktový ředitel Amit Gujral pro plánování z divize LG Mobile. V rozhovoru pro IBN Live prozradil, že 29. října Google skutečně představí svůj referenční smartphone LG Nexus, který bude dostupný na indickém trhu nejdéle do konce listopadu.

 

Ačkoliv nepadla žádná zmínka o ostatních regionech, je velmi pravděpodobné, že v podobnou dobu se smartphonu dočkáme i v Evropě. Amit Gujral také potvrdil i část parametrů v čele s 4,7“ displejem, Androidem ve verzi 4.2 a čtyřjádrovým procesorem (zřejmě Snapdragon S4 Pro) s taktem 1,5 GHz. Pokud se potvrdí i zákulistní informace, tak zbylou výbavu bude tvořit operační paměť s kapacitou 2 GB, 8Mpx fotoaparát a 8/16 GB interního úložiště. Dohady se také vedou nad chybějícím slotem pro microSD karty a akumulátorem bez možnosti uživatelské výměny. Pokud se LG Nexus u uživatelů setká s kladným přijetím, mohlo by to pro mobilní divizi LG znamenat zlepšení neblahé finanční situace, ve které se nyní nachází. Celou akci budeme 29. října pečlivě sledovat, tak si nás nezapomeňte „naladit“, ať vám neuniknou žádné důležité informace.

Zdroj

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku