Domů » Bleskovky » LG oslavuje: Chytrých telefonů řady L-Style se prodalo přes 10 milionů

LG oslavuje: Chytrých telefonů řady L-Style se prodalo přes 10 milionů

Řada L-Style jihokorejského výrobce LG nebyla přijata s kdovíjakým nadšením. Specifikacemi žádný z prvních modelů představených na letošním MWC neohromil a jediné, čím mohly všechny zaujmout, byl design. Nutno však říci, že ten opravdu je světlou stránkou telefonu, ostře řezané tvary a jednoduché křivky dohromady tvoří velmi zajímavě vypadající celek a rozhodnutí mnoha kupců pravděpodobně vzniklo právě na základě vzezření. Zajímavějším po stránce výbavy a poměru cena/výkon se stal až model L9 s obřím 4,7palcovým displejem, na který můžeme zaregistrovat vcelku pozitivní ohlasy. Jihokorejská společnost nyní s přístroji této řady překročil magickou hranici deseti milionů prodaných kusů, což sice není tolik jako třeba u konkurenčního Samsungu, na poměry LG se však stále jedná o slušnou hodnotu. 

CEO společnosti Dr. Jong-seok Park prohlásil: „Tento mezník je jasným důkazem potřeby výroby smartphonů s neotřelým stylovým vzhledem, rozličnými velikostmi displeje a pokročilým uživatelským prostředím. Zatímco ostatní výrobci sází všechno na model, kdy jedna velikost displeje je ideální pro všechny, my se snažíme přizpůsobit životnímu stylu a potřebám každého z našich zákazníků.“ Ponechme stranou, jaká část této řeči má co do činění s realitou a jaká část  je pouze PR záležitostí samotného výrobce, nám hlavně nezbývá než doufat, že LG jednou také pohne se softwarovou podporou svých přístrojů (vydání ICS pro LG Optimus 2X v těchto dnech působí jako hodně špatný vtip) a dočkáme se opět tak kvalitního přístroje, jakým ve své době byl LG Optimus One.

Zdroj

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

  1. Je hruza, ze ti, co si koupili „dvouiksko“, se dockali ICSka asi 3/4 roku po ostatnich (v CR to bude samozrejme trvat jeste kdovijak dele), ALE aby toho nebylo malo, tak podle prvnich zprav tato aktualizace trpi mnoha nedostatky/chybami i kdyz pravda oproti puvodnimu Androidu 2.3 je to udajne velky pokrok. Ja osobne bych dal od LG ruce pryc, protoze tohle je pro ne typicke (ostatne jako pro kazdou „trznicovou Cinu“ snad vyjma toho „Hujaheje“, ktery se tvari mnohem lepe, ale take bych byl obezretny zvlaste u drazsich modelu). Radeji nejakou renomovanou znacku jako Samsung, HTC nebo i Sony… popr. od LG akorat ten novy Nexus ;-)

  2. Deaktivovaný účet (01.2013)

    K čemu běžný uživatel potřebuje ICS? Vždyť plno majitelů LG smartphonů ani neví, že tam běží Android. LG dělá vynikající hardware, používá kvalitní IPS displeje atp.

    • LG pouziva kvalitni IPS displeje, ale u toho kvalita hardware konci, coz by zas tak uplne nevadilo, kdyby jejich SW silne nekulhal casto na obe nohy :-/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).