Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » LG Optimus 4X HD oficiálně: NVidia Tegra 3 a 4,7″ HD displej

LG Optimus 4X HD oficiálně: NVidia Tegra 3 a 4,7″ HD displej

Necelé čtyři dny před zahájením barcelonského MWC představila LG svého nového koně – jedná se o LG Optimus 4X HD. LG se skutečně činí; 4X HD je celkem osmý přírůstek do rodiny Optimus. Rozhodně se však nedá říct, že by tento model zapadl mezi ostatní, neboť jeho parametry ho řadí na pomyslný vrchol nadcházejících zařízení (nejen) od LG. 

  

Asi nikoho nepřekvapí přítomnost Androidu 4.0 „Ice Cream Sandwich“. Poněkud zajímavější je volba procesoru a grafického čipu, tady LG vsadilo na řešení od NVidie, konkrétně Tegru 3 („4-PLUS-1“) se čtyřmi jádry (1,5 GHz) s vylepšenou správou energie. Z toho vyplývá teoretická nižší náročnost na kapacitu baterie. Tomu bude sekundovat 1 GB operační paměti DDR2, data pak budou ukládána na 16GB vnitřní úložiště. Jako zobrazovací médium poslouží 4,7 palce veliký displej typu IPS o rozlišení 720 x 1280 px. Fotoaparát nabídne čočku s klasickým rozlišením 8 Mpx, ta přední potom nabídne rozlišení 1,3 Mpx. O zásobení tohoto nadupaného giganta se bude starat baterie o kapacitě 2 150 mAh. Na bližší seznámení s Optimem 4X HD však budeme muset počkat ještět pár dnů, než bude zahájen MWC v Barceloně.

Tip: Sledujte živé zpravodajství z barcelonského Mobile World Congressu, k dispozici je i samostatný RSS výstup.

Zdroj

Tadeáš Sedláček

4 komentáře

 1. MatteoGFXS (neregistrovaný)

  Mě tedy přítomnost Androidu 4 v telefonu od LG překvapila a to příjemně :)

 2. LUKIN (neregistrovaný)

  2150 mAh je málo, chce to 3000 jako by měla mít Motorola Atrix 3. :-)

 3. Ip Man (neregistrovaný)

  Ha, tak to je dobrý nejdřív se mluvilo o čtyřjádru LG X3 teď je to LG 4X, a na MWC to bude LG 5X a než se to začne prodávat tak to bude LG XXL !

 4. skejpa (neregistrovaný)

  LG se zase činí. Kdybych mel 2X vyměnit za něco nového, LG 4X by byl velkej kandidát. Ikdyž Atrix 3 a jeho 2GB ram a 3300mah baterka… :-) No začíná se nám to tady pěkně vybarvovat :-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel