LG na MWC údajně přiveze dva vlajkové smartphony – G8 a V50 ThinQ s podporou 5G

Společnost LG nás možná na veletrhu překvapí. Původně jsme očekávali pouze formálního nástupce modelu G7 ThinQ z loňského roku, avšak podle nejnovějších informací ze serveru ETNews se máme dočkat rovnou dvou vlajkových smartphonů – G8 a V50 ThinQ.

Velká baterie a bezdotykové ovládání

Zatímco LG G8 ThinQ má být poměrně standardním modelem, V50 ThinQ má přinést ještě nějaké věci navíc. Má dostat 6palcovou obrazovku a zcela nový způsob bezdotykového ovládání, zejména při přehrávání multimedií. U nich bude využíván přelet ruky nad displejem ve všech směrech, patrně pro přepínání skladeb a změnu hlasitosti.

V50 ThinQ má dostat velkou baterii s kapacitou 4 000 mAh a v neposlední řadě také přímou podporu sítí 5G. Tu zajistí modem Qualcomm Snapdragon X50 spárovaný s čipsetem Snapdragon 855, který bude chlazen rozměrnou komorou s párou.

blank

5G telefony na MWC přivezou i Samsung a Huawei, a tak LG nebude chtít zůstat pozadu. Americký operátor Spring již potvrdil, že bude prodávat 5G telefon od LG, který má být navíc určen pro evropský a korejský trh, doufejme tedy, že se dostane i k nám.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku