TOPlist

LG Monaco s hardwarovou klávesnicí, 1 GHz Snapdragonem a Windows Mobile 7

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Před několika dny jsme vás informovali o uniklém dokumentu amerického operátora AT T, ve kterém se objevila celá řada zařízení, které se v blízké i vzdálené budoucnosti objeví v jeho nabídce. V seznamu se objevila také specifikace komunikátoru LG Monaco, která nevypadá vůbec špatně. Telefon by měl dokonce nabídnout operační systém Windows Mobile 7, což je také velmi pozitivní zpráva, na druhou stranu, na jeho uvedení si ještě budeme muset počkat poměrně dlouhou dobu.

LG Monaco nabídne stejný procesor, jako očekávaná Toshiba TG-01, tedy 1 GHz Snapdragon (Qualcomm QSD 8650). Displej nabídne WVGA rozlišení 800×480px, úhlopříčku 3,2 palce a konečně i podporu 262k barev. V tomto článku se sice hovořilo, že Windows Mobile 7 (Chassis 1) budou vyžadovat zařízení s displejem o minimální velikosti 3,5 palce, ale je docela možné, že sedmá verze systému bude existovat v několika mutacích (Chassis X), které budou určeny pro různé typy komunikátorů. Informace o paměti zatím zveřejněny nebyly, ale lze očekávat minimálně 256 MB RAM a 1 GB paměti ROM. Chybět nesmí ani slot pro paměťové karty microSDHC.

-

Součástí platformy Snapdragon je UMTS/HSDPA modul a také podpora GSM/GPRS/EDGE (bohužel jen třídy 10). Rozměry modelu LG Monaco jsou 113×55×15.6 mm, hmotnost včetně baterie je 127 gramů, což je na zařízení s výsuvnou QWERTY klávesnicí velmi slušné. Pro pořizování snímků přijde vhod 5 MPx fotoaparát s autofocusem. Chybět nebude ani Bluetooth, Wi-Fi a GPS (včetně podpory AGPS). Li-Pol baterie bude disponovat kapacitou 1500 mAh, ale jsem velmi zvědavý, jak se 1 GHz procesor na celkové výdrži podepíše při reálném používání. Zajímavé bude i příslušenství; výrobce by měl v balení dodávat i kapesní pico projektor, nicméně jeho specifikace zatím upřesněna nebyla.

-

Pod displejem si nelze nevšimnout několika senzorových tlačítek a pravděpodobně se zde setkáme i s touchpadem! Na hardwarové klávesnici nebude chybět malý joystick, takže to vypadá, že o ovládací prvky konečně nebude nouze. Mě se LG Monaco zamlouvá, a jsem rád, že Windows Mobile 7 konečně budou podporovat 262k barev :-) .

-
Jak asi bude vypadat kapesní projektor k LG Monaco?

Zdroj: EngadgetMobile.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku