TOPlist

LG GT810H: S Windows Mobile to myslíme opravdu vážně

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Společnost LG to se systémem Windows Mobile myslí opravdu vážně. Před několika měsíci se nechala slyšet, že do roku 2012 má v plánu na trh uvést přes 50 komunikátů, a jak se zdá, toto číslo opravdu není nereálné. Je samozřejmě nutné počítat s tím, že všechna zařízení se na český či evropský trh nedostanou a prodávat se budou jen ve vybraných regionech. I to je případ nového modelu LG GT810H, který je primárně určený pro Jižní Ameriku. Pojďme se tedy podívat, co najdeme pod kapotou.

Datum uvedení do prodeje zatím výrobce nezveřejnil, ale některé zdroje hovoří, že by se měl na trh dostat až na podzim tohoto roku, což by signalizovalo přítomnost nové verze operačního systému Windows Mobile 6.5. Na jakém čipsetu toho LG pracuje se rovněž neuvádí, informace o procesoru tedy prozatím zůstanou skryty. Na přední straně komunikátoru bude připravený širokoúhlý WQVGA displej s rozlišením 240×400px, úhlopříčka bude rovné 3 palce. Pod ním se bohužel nachází jen dvojice telefonních tlačítek, ale mnohem raději bych zde viděl ovládací joystick nebo alespoň malý touchpad; místo by zde určitě bylo. Datové a telefonní funkce budou zajišťovat GSM a UMTS moduly, a to včetně technologie HSDPA. Telefonní moduly podporují evropské frekvence, GT810H by tak měl bez potíží fungovat i v Evropě, to je pozitivní zpráva pro všechny případné zájemce, kteří by přemýšleli o nákupu ze zahraničí.

-

Celkové rozměry telefonu jsou 107 x 55 x 13.9 mm, hmotnost včetně akumulátoru je příjemných 105 gramů. S pamětí je na tom LG podobě, jako jiné průměrně vybavené komunikátory. Kombinace 256 MB ROM a 128 MB RAM dnes už zkrátka nikoho nepřekvapí, ale pro běžnou práci plně postačí. Vnitřní paměť půjde dále rozšířit pomocí microSDHC karet. Pro pořizování snímků bude připraven 3 MPx fotoaparát, bohužel bez dalších doprovodných funkcí, jako je například přisvětlovací dioda nebo autofocus. Pro bezdrátovou komunikaci přijde vhod Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth ve verzi 2.0. GPS modul chybí, ale na FM rádio výrobce naštěstí nezapomněl.

Zdroje: MSmobiles.com, vlastní

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku