Domů » Články » LG GT810H: S Windows Mobile to myslíme opravdu vážně

LG GT810H: S Windows Mobile to myslíme opravdu vážně

-Společnost LG to se systémem Windows Mobile myslí opravdu vážně. Před několika měsíci se nechala slyšet, že do roku 2012 má v plánu na trh uvést přes 50 komunikátů, a jak se zdá, toto číslo opravdu není nereálné. Je samozřejmě nutné počítat s tím, že všechna zařízení se na český či evropský trh nedostanou a prodávat se budou jen ve vybraných regionech. I to je případ nového modelu LG GT810H, který je primárně určený pro Jižní Ameriku. Pojďme se tedy podívat, co najdeme pod kapotou.

Datum uvedení do prodeje zatím výrobce nezveřejnil, ale některé zdroje hovoří, že by se měl na trh dostat až na podzim tohoto roku, což by signalizovalo přítomnost nové verze operačního systému Windows Mobile 6.5. Na jakém čipsetu toho LG pracuje se rovněž neuvádí, informace o procesoru tedy prozatím zůstanou skryty. Na přední straně komunikátoru bude připravený širokoúhlý WQVGA displej s rozlišením 240×400px, úhlopříčka bude rovné 3 palce. Pod ním se bohužel nachází jen dvojice telefonních tlačítek, ale mnohem raději bych zde viděl ovládací joystick nebo alespoň malý touchpad; místo by zde určitě bylo. Datové a telefonní funkce budou zajišťovat GSM a UMTS moduly, a to včetně technologie HSDPA. Telefonní moduly podporují evropské frekvence, GT810H by tak měl bez potíží fungovat i v Evropě, to je pozitivní zpráva pro všechny případné zájemce, kteří by přemýšleli o nákupu ze zahraničí.

-

Celkové rozměry telefonu jsou 107 x 55 x 13.9 mm, hmotnost včetně akumulátoru je příjemných 105 gramů. S pamětí je na tom LG podobě, jako jiné průměrně vybavené komunikátory. Kombinace 256 MB ROM a 128 MB RAM dnes už zkrátka nikoho nepřekvapí, ale pro běžnou práci plně postačí. Vnitřní paměť půjde dále rozšířit pomocí microSDHC karet. Pro pořizování snímků bude připraven 3 MPx fotoaparát, bohužel bez dalších doprovodných funkcí, jako je například přisvětlovací dioda nebo autofocus. Pro bezdrátovou komunikaci přijde vhod Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth ve verzi 2.0. GPS modul chybí, ale na FM rádio výrobce naštěstí nezapomněl.

Zdroje: MSmobiles.com, vlastní

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

7 komentářů

 1. Chris.Dale (neregistrovaný)

  Zase další nemastný neslaný telefon. Nízké rozlišení, žádné ovládací prvky, ani ta blbá dioda tam není. Takže jen telefon do počtu. Jinak to vypadá, že směrový ovladač se stal asi foux pass v oblasti komunikátorů.

 2. Tubuss (neregistrovaný)

  Tak ono je to teď ta touch touch móda, ono je to zas přejde..

 3. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Taky doufám v to, že nám klasické D-pady a joysticky zase vrátí zpět, ale asi to bude chtít čas. Když byly na trhu jen QVGA zařízení, všichni jsme chtěli VGA a teď máme i WVGA… to samé bylo s operační pamětí RAM. Nechápu ale pořád, proč D-pady bylo potřeba pro „tuhle sezónu“ vypustit, ale snad se brzy dočkáme

 4. Standa (neregistrovaný)

  A já jsem si vždycky říkal, že Diamond je low-end. Není .

 5. kedd (neregistrovaný)

  a k čemu vám tam ty x-pady a joy sticky a HW tlačítka jsou? já mám diamonda a klidně bych se bez nich obešel…

 6. RDT (neregistrovaný)

  Už jsem to někde psal: LG je jediný výrobce, od kterého se mi líbí zařízení s tlustým rámečkem (mezerou) mezi displejem a okrajem zařízení. Vždycky mi to vadilo, ale LG stylu to vůbec neškodí. Zvláštní .

 7. Logout (neregistrovaný)

  Jsme lidé různí. Někteří tu nechápou, jak může být smartphone bez D-Padu, někteří nechápou, jak může D-Pad někomu chybět.
  Já nechápu jak může někomu touchscreen nahradit klávesnici. I na té titěrné klávesnici co má moje obstarožní Sonata jsem nedávno za cestu busem napsal 12kB textu ve Word Mobile. Na touchscreenu bych to asi nedal.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *