Domů » Bleskovky » LG G6 se možná dočká voděodolnosti. V úvahu připadá i bezdrátové nabíjení

LG G6 se možná dočká voděodolnosti. V úvahu připadá i bezdrátové nabíjení

Čím více se blíží odhalení nového vlajkového modelu společnosti LG, tím častěji na povrch vyplouvají nové informace o jeho výbavě. Nedávno jsme například informovali o možném využití čtečky duhovky a vyměnitelné baterie. Nejnovější zprávy pak hovoří o tom, že bychom se u nového modelu také mohli dočkat bezdrátového dobíjení a voděodolnosti. Informoval o tom zpravodajský web ETNews.

LG_G5

Na rozdíl od Samsungu by na to LG chtělo jít ale poněkud jinak. Pro zabezpečení voděodolnosti by mělo být využito speciální lepidlo. Tato metoda je ovšem více nákladná. LG chce přidáním voděodolnosti reagovat na zvýšenou poptávku po takto vybavených zařízeních, především pak v Japonsku. Není ovšem zatím zcela jasné, zda bude muset voděodolnosti ustoupit vyměnitelná baterie či nikoli. Příjemným bonusem by také mohlo být bezdrátové nabíjení, které LG rovněž pro model G6 zvažuje.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

8 komentářů

 1. Na rozdíl od Samsungu speciální lepidlo? A Samsung má pak co?
  No pokud bude mít bezdrátové nabíjení, předpokládám čtečku otisků zepředu.

  • Lukáš Čambala

   Samsung u svých modelů, jak je ve zdroji uvedeno, používá izolační pásku. :)

   • Odkaz na ten zdroj? Já jsem četl, že samsung používá specíální lepidlo/tmel, který po nahřátí změkne a kryt tak lze poměrně snadno sejmout.

   • Nee Samsung má izolační pásku The report adds that this will mean the end of replaceable batteries on LG’s flagship phone, which in turn means the end of modular capabilities. Considering that LG was schooled by Lenovo/Motorola on that subject, dropping it might be considered a positive. And speaking of positives, the word is that LG will be using a more expensive waterproofing technique using adhesive rather than the cheaper tape employed by Samsung. While 3M makes the tape used by Samsung for its waterproof handsets, companies such as Hitachi, Henkel and 3M are competing for the adhesives contract with LG.
    Zdroj [odkaz]

   • Jenomže Samsung u modelů S7 používá právě speciální lepidlo….

   • cituji: Jistě si vzpomenete, že nový Samsung Galaxy S7 se pyšní také zvýšenou odolností proti vodě a prachu se stupněm krytí IP68. Po rozebrání vyšlo najevo, že se jihokorejský výrobce neomezil jen na obyčejnou těsnící gumu, ale využil extrémně silné a voděodolné lepidlo.

   • Tak to je možné.

 2. Tak s tím podílem, jaký má Apple v Japonsku se nedivím, že tam stoupla poptávka po vodě odolnosti, když ji nový iPhone má:) Spolu s Samsungem a Sony je to tam vlastně std., bez toho by si LG opravdu neškrtlo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).