Domů » Bleskovky » LG G5 nesplňuje očekávání a příliš se neprodává. Firma potřebuje nový impuls

LG G5 nesplňuje očekávání a příliš se neprodává. Firma potřebuje nový impuls

Model G5 byl na světový trh uveden začátkem dubna jako jeden z letošních klíčových smartphonů společnosti LG, a také jako konkurent pro Samsung Galaxy S7/edge (recenze) či HTC 10 (recenze). Podle The Korea Times však LG změnilo některé postupy a společnost prý sama připouští, že model G5 nesplnil očekávání. LG navíc otevřeně řeklo, že „nejnovější vlajkové lodi se nepodařilo vygenerovat očekávané prodeje“, což je také důvodem nedávných personálních změn.

LG G5 (videopohled) jako takové nabízí vše, co si lze od vlajkové lodi přát. Displej s vysokým rozlišením, výkonný procesor Snapdragon 820 od Qualcommu, velkou 4GB operační paměť, dobré a schopné fotoaparáty, a navíc oproti svým konkurentům nabízí modulární prvky pospolu s kovovým tělem. Nicméně, modulární řešení, jakožto největší lákadlo telefonu, který teoreticky dělá ze zařízení papírově nejlepší volbu, se nezdá býti dostatečným důvodem pro jeho koupi. Moduly jsou ve většině zemí těžko dostupné a hlavně drahé, což výslednou cenu značně navýší.

LG je v současnosti sedmým největším výrobcem smartphonů na světě. Před ním stojí jihokorejský Samsung, cupertinský Apple a několik čínských výrobců jako Huawei, Xiaomi, OPPO či Lenovo. Říká se, že LG expedovalo pouze 2,2 miliony kusů G5 oproti očekávaným 3 milionům. LG proto doufá, že změny, které uvnitř své mobilní divize provedlo, se pozitivně projeví, a budou tak moci získat „nový impuls“, který vrátí společnost zpět na výsluní.

LG-CAM-Plus-and-Hi-Fi-Plus-modules-1200x709

Tip ke čtení: HTC podle předpovědi letos vyrobí pouze 13 milionů smartphonů, HTC a Vivo porostou

Špatnému vstupu zařízení na trh nasvědčuje i to, že nám české zastoupení výrobce do dnešního dne nebylo schopné dodat testovací kus na recenzi. Nezbývá tedy než doufat, že se v budoucnu vše zlepší, a že LG výrazně pozmění svou strategii pro uvádění top modelů na globální trhy. LG G5 si rozhodně zaslouží pozornost a špatný marketing či nepřipravenost firmy jej zbytečně sráží na kolena.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments