Domů » Bleskovky » HTC podle předpovědi letos vyrobí pouze 13 milionů smartphonů, Oppo a Vivo porostou

HTC podle předpovědi letos vyrobí pouze 13 milionů smartphonů, Oppo a Vivo porostou

Společnost TrendForce vydala svoji predikci, jak bude vypadat trh se smartphony za celý letošní rok, respektive kolik jednotliví výrobci letos vyprodukují telefonů. Do svých statistik nicméně zahrnula pouze čínské a tchajwanské firmy, které aktuálně v žebříčcích prodejnosti okupují pozice za druhým místem včetně.

chinese_smartphone_brands

Čína

Čínským výrobcům dlouhodobě vládne značka Huawei, avšak i u ní růst zpomaluje. Společnost dokonce musela snížit své vlastní predikce pro letošní rok, a to ze 140 na 120 milionů prodaných smartphonů. TrendForce nicméně očekává, že Huawei vyrobí pouze 119 milionů.

china

Ve vzestupu mají pokračovat značky Oppo a Vivo, které patří čínskému gigantu BBK (více informací). Oppo má letos vyprodukovat 78 milionů smartphonů, Vivo 66 milionů. Lenovo a Xiaomi čeká drobný pokles, letos mají vyrobit cca 59 milionů telefonů.

Tchajwan

I když se letošní vlajková loď HTC nadmíru povedlo, TrendForce neočekává, že by společnosti výrazně pomohla – HTC má letos vyprodukovat o čtvrtinu telefonů méně než loni, celkem 13,17 milionů. Naopak se má dařit Asusu, který si o pět milionů smartphonů polepší a údajně prodá 21,5 milionů telefonů.

tchajwan

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).