LG G2 mini oficiálně představen: Střední třída na několik způsobů

Aktualizováno 19. února, 16:15: LG G2 mini oficiálně představen

Společnost LG dnes nečekaně představila model G2 mini, který byl původně avizován až na Mobile World Congress v Barceloně. Dostupné budou dvě verze, jedna se Snapdragonem 400, druhá s Tegrou 4, v obou případech s taktem 1,2 GHz. LG bude nabízet i variantu se dvěma sloty na SIM kartu.

Displej se pyšní úhlopříčkou 4,7″ a qHD rozlišením (540 x 960 px), původně se přitom spekulovalo o jemnějším HD panelu. Operační systém Android 4.4 bude mít k dispozici 1 GB RAM a doplní jej uživatelské prostředí Optimus UI s řadou bonusových funkcí, které známe ze současných modelů LG.

Hardwarovou výbavu uzavírá 2440mAh akumulátor (vyměnitelný), slot na microSDXC karty a 8GB interní úložiště. Jako první bude telefon dostupný na Ruském trhu, kde se dočkají v průběhu března. Další země včetně České republiky se dočkají v průběhu dubna a května. G2 mini bude k dispozici v černé, bílé, červené a zlaté (champagne) barvě.

Původní článek: LG na MWC představí zmenšený model G2 mini, máme pro vás ochutnávku

Jedním z mála výrobců, který ke své vlajkové lodi (G2) nenabízel ekvivalent v podobě zmenšené verze, bylo jihokorejské LG. To se ale brzy změní, výrobce se na Facebook pochlubil s obrázkem, který má lákat na představení kompaktnější verze modelu G2 (mini) a rovnou se nestyděl ukázat zadní stranu. Na té opět najdeme tlačítko Power se zabudovanou signalizační diodou, klávesu pro regulaci hlasitosti a fotoaparát s přisvětlovací diodou.


LG s chystanou novinkou nedělá žádné tajnosti a rovnou ukázalo zadní stranu

O hardwarových parametrech zatím LG mlčí, avšak na internetu se už část specifikace objevila a pokud je pravdivá, měli bychom se dočkat HD displeje s úhlopříčkou 4,3 – 4,5 palce, quad-core čipu Snapdragon 800, 2 GB RAM, 16/32GB interního úložiště, 8Mpx fotoaparátu a Androidu 4.4 doplněného o uživatelské prostředí výrobce. Oficiálního představení se dočkáme 24. února na Mobile World Congressu v Barceloně.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku