Levnější tarif Netflixu bude mít háček, se kterým zákazníci nepočítali

netflix pexels

Netflix kvůli dravým konkurentům ztrácí pevnou půdu pod nohama a plánuje, jak si zpět přihrát část předplatitelů. Jedním z kroků bude i nový levnější tarif, který bude obsahovat reklamy. Tato nabídka by však měla mít háček, který mnohé nenapadl.

Agentura Bloomberg přišla s informací, že očekávaný tarif Netflixu neumožní uživatelům stahovat si pořady pro přehrání bez přístupu k internetu. Potvrzuje to prý zdrojový kód aplikace pro systém iOS. Samotnou nabídku pro šetřílky oznámil již v minulosti jeden z šéfů Netflixu, Ted Sarandos: „Zapomněli jsme na segment zákazníků, kteří říkají: ‚Netflix je pro mě příliš drahý a nevadí mi reklama.‘ Důležité je však jasně vymezit, že nepřidáváme reklamy do Netflixu, jak ho znáte dnes. Přidáváme speciální tarif s reklamami pro ty, kteří chtějí nižší cenu.“netflix television tvNepřehlédněte

Netflixu utekl milion uživatelů. Firma chystá změny v předplatných a v jejich sdílení

Kromě toho plánuje Netflix „zakleknout“ na předplatitele, kteří sdílejí svůj účet s přáteli v rozporu s pravidly, která uvádí, že něco takového je povoleno pouze v rámci jedné domácnosti. Každému, kdo takto zhřeší, bude naúčtován extra poplatek ve výší zhruba 70 až 80 korun měsíčně.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku