Domů » Bleskovky » Levné čtyřjádro ZTE Blade V dorazí na český trh ve čtvrtém kvartále

Levné čtyřjádro ZTE Blade V dorazí na český trh ve čtvrtém kvartále

Společnost ZTE, v následujících týdnech uvede na český trh model Blade V, který chce být vůbec nejlevnějším čtyřjádrovým smartphonem. Přesné datum zahájení prodeje výrobce nespecifikoval, informoval pouze, že s dočkáme v průběhu čtvrtého kvartálu tohoto roku.

Quad-core procesor Qualcomm S4 Play (MSM8225Q) nabídne takt 1,2 GHz pro každé jádro a slabší grafický čip Adreno 203. Jak napovídají další parametry, v případě procesoru půjde spíše o marketingové lákadlo, protože zbývající parametry už tak oslnivé nejsou. Ve výbavě najdeme 4″ WVGA displej (480 x 800 px, IPS), 1800mAh baterii, 1 GB RAM, 4 GB interní paměti, slot na microSDHC karty, GPS, WiFi, Bluetooth 4.0 či 5Mpx fotoaparát s možností záznamu videa v rozlišení 854 x 480 px (FWVGA). Nad displejem bude mít svůj prostor 0,3Mpx kamerka pro videohovory.Zamrzí však absence technologie NFC. Operační systém Android 4.1 „Jelly Bean“ doplní uživatelské prostředí od ZTE. 

Cenu zatím výrobce neoznámil, v tiskové zprávě pouze hovoří o tom, že Blade V bude nejlevnějším čtyřjádrem na českém trhu a podle našich informací by se cena měla pohybovat okolo 3 500 Kč s DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentářů

 1. Tak NFC nemá spousta telefonů, které zdaleka nemají ambice být nejlevnějšími, taže ….

  • pickwick (neregistrovaný)

   Přesně tak. Co je chybou je jednoznačně malá interní paměť.

 2. Fore (neregistrovaný)

  Pěkně nechutnej telefon….

 3. Brudra (neregistrovaný)

  Škoda, kor při pohledu na to co ZTE dělá a za kolik, např. [odkaz]

  Lehce přes 2 tisíce korun a výrazně lepší telefon, to by byl vítr do českého trhu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).