Domů » Bleskovky » Letošní veletrh IFA se ruší. Vrátit by se měl příští rok

Letošní veletrh IFA se ruší. Vrátit by se měl příští rok

Pandemie nemoci COVID-19 zrušila téměř všechny loňské tiskové konference a technologické veletrhy, ovšem v letošním roce jsme se těšili na návrat do původních kolejí. Naději nám do žil vlévaly sebevědomé plány pořadatelů veletrhů, ovšem nyní opět dochází k tlumení optimismu. Pořadatelé berlínského veletrhu IFA vydali prohlášení, že oproti původním předpokladům se letošní ročník neuskuteční, a to překvapivě ani v online formě.

Letošní IFA se ruší

Důvody zrušení letošního veletrhu IFA asi není nutné zmiňovat, podle pořadatelů je na vině zejména nová mutace nemoci COVID-19 objevená v jihovýchodní Asii a také nejistota v rychlosti zavedení očkovacích programů v jednotlivých zemích. I když je v mnoha zemích nemoc COVID-19 pod relativní kontrolou, v jiných destinacích je naopak na vzestupu. Veletrh IFA je přitom postaven na setkávání lidí z celého světa a z tohoto důvodu by mohlo být jeho konání potenciálně nebezpečné.

Veletrh IFA se tradičně koná na výstavišti Berlin Messe, to ovšem v tuto chvíli slouží jako očkovací centrum a pohotovostní nemocniční zařízení. Organizátoři veletrhu zrušili akci v poměrně velkém předstihu, aby nemuselo docházet k rušení letenek a pobytů na poslední chvíli. Jsme zvědaví, zda ke stejnému kroku přistoupí i pořadatelé veletrhu MWC, který je zatím naplánovaný na přelom června a července, přestože z akce se už odhlásila velká spousta jmen. Veletrh IFA by se měl v plné síle vrátit v roce 2022 mezi 2. a 6. zářím.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. marastudna 50

    Je to sice smutné,nicméně se tomuto rozhodnutí nelze divit.

  2. spíše je otázka jestli ty veletrhy jako CES, IFA nebo MWF ještě někdy budou jako dřív a jestli o ně bude vůbec mezi velkými výrobci zájem? Stejně si každý větší dělá samostatné akce, takže mě tohle ani nevadí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).