Domů » Bleskovky » Letošní iPhony zřejmě nabídnou rychlejší bezdrátové dobíjení

Letošní iPhony zřejmě nabídnou rychlejší bezdrátové dobíjení

Rychlejší a efektivnější bezdrátové nabíjení. To je vlastnost, kterou bude pravděpodobně disponovat některý z letošních iPhonů. Možná dokonce všechny tři.

Zásluhu na tom má mít nová cívka vyrobená z mědi. Ta by měla mít nižší odpor než původní, což by se mělo projevit na celkové lepší účinnosti nabíjení. iPhony s touto novinkou by měly být rovněž méně náchylné k přehřívání. Jako důvod změny byl uveden trend vysokého výkonu a vyšší životnosti baterie.

iphonecharging

Prozatím však není jasné, který letošní model iPhonu dostane novou cívku.  Celkově by to jistě byla vítaná změna, protože bezdrátové nabíjení by tak bylo mnohem rychlejší.

Apple má navíc v září představit novou bezdrátovou nabíječku AirPower, která byla zřejmě vytvořena právě pro nové iPhony s měděnou cívkou. Podložka AirPower totiž nabízí výkon kolem 15 W a letošní iPhony by ji tak mohly naplno využít.

Logitech má pro iPhony nový stojánek s bezdrátovým nabíjením

Jeden zápor to ale přece jen má. Měděné cívky jsou mnohem silnější než původní a zatím není jasné, jak je Apple plánuje vměstnat do iPhonu, aniž by byla výrazně navýšena celková hmotnost, či tloušťka telefonu.

Apple si toho na tento rok připravil opravdu dost. Podle některých analýz má dokonce v plánu představit i nový 18W napájecí adaptér. Ten by tak mohl rovněž přispět k rychlejšímu nabíjení skrze USB-C.

Zářijová Apple keynote bude bohatá na hardware. Co kromě iPhonů přinese?

Letošní tisková konference Applu bude pravděpodobně probíhat 12. září.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

10 komentářů

 1. Wau! Novinka, kterou už ostatní mají x let ?

  • No ono těch ostatních mnoho není, co si budeme nalhávat:) Nebo jsi myslel USB-C AC? No tam to taky není u ostatních výrobců až tak horké…

 2. To je dost, to co už konkurence má a zvládá roky, Apple je nějaký přibržděný v tom kopírování a funkcích..

 3. A je to zas výhled na pětiletku nebo se už dočkáme?
  Na iPhone X jsem přešel i z důvodu toho nabíjení bezdrátového a dodnes není slíbená nabíječka.

  • Tak kvůli iPhone asi nebudeš kupovat triple charger:) Takže dle všeho užíváš běžné nabíječky za pár set a nemáš problém….

  • uni – a proč bych nepoužíval? Mám rad produkty Apple (většinu) tak bych měl rad i nabijecku od Apple – cena mě u té nabíječky nezruinuje.
   Jen si ji jaksi dodnes nemohu koupit.

  • uni, nie kazdy chce cinske bazarove smejdy, ako si kupujes ty, niekto si chce naozaj ten Apple produkt aj kupit :)

 4. A přijdou příští rok doufám že.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).