Lenovo Yoga Tablet 10 HD+ představen: Rozlišení 1920 x 1200 px a 18 hodin výdrže

Lenovo dnes na večerní tiskové konferenci v Barceloně představilo nový tablet s názvem Yoga Tablet 10 HD+. Plus v názvu značí, že se jedná o mírně vylepšeného nástupce původního modelu, který se na trhu objevil v loňském roce. O zobrazování se stará 10,1″ IPS displej s rozlišením 1920 x 1200 px. Starší generace nabízela rozlišení podstaně nižší (1280 x 800 px). Hnacím motorem se stal quad-core procesor Snapdragon 400 od Qualcommu s taktem 1,6 GHz, který doplní 2 GB RAM a 8Mpx fotoaparát. Potěší také dvojice stereo reproduktorů ve spodní části.

Kapacita interní paměti bude 16 nebo 32 GB, další prostor uživatel získá díky slotu na paměťové karty typu microSD (až 64 GB). Při volbě operačního systému padl výběr na Android 4.3 doplněný uživatelským prostředím od Lenova, později by měla být dostupná aktualizace na verzi 4.4 „KitKat“. Kapacita vestavěného akumulátoru je slušných 9000 mAh a Lenovo slibuje, že tablet při běžném používání vydrží až 18 hodin. To je velmi slušné číslo a už se těšíme, až si novinku budeme moci otestovat v redakci.

Hmotnost tabletu je 615 gramů a Lenovo bude nabízet dvě verze – levnější s Wi-Fi modulem a dražší s podporou 3G, LTE se však nekoná. Zítra se konečně otevřou brány výstaviště a my pro vás tuhle zajímavou novinku natočíme a nafotíme. Ve světě se tablet začne prodávat v průběhu dubna a nejlevnější 16GB Wi-Fi varianta bude stát 349 USD, tedy zhruba 6 900 Kč bez DPH.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku