Domů » Bleskovky » Lenovo potvrdilo, že letos chystá první telefon s Windows Phone

Lenovo potvrdilo, že letos chystá první telefon s Windows Phone

Čínská společnost Lenovo byla jedním z mnoha představených partnerů pro výrobu telefonů s Windows Phone, prozatím jsme se však žádných informací o chystaných zařízeních nedočkali. Nyní se objevily první zprávy, které potvrzují, že se nového Windows Phone telefonu od Lenova dočkáme již letos.

   

Tyto informaci potvrdil Lui jun serveru Mobile Geeks, prezident mobilní divize Lenova. Původní spekulace hovořily o dubnovém termínu letošního roku, v tu dobu však ještě nebyla připraven systém Windows Phone ve verzi 8.1. Má se jednat o zařízení střední třídy s procesorem Qualcomm Snapdragon 400 nebo 600 s úhlopříčkou displeje mezi 4,5 až 5 palci. Cena tohoto zařízení nemá přesáhnout 420 USD (cca 8 400 Kč bez daně).

  

Dokonce se objevila první jména, jak by se toto zařízení mohlo jmenovat – Aupres nebo Snoopy, údajně je však v plánu prozatím jen jedno zařízení. Prozatím není jasné, kdy bude představeno, doufejme, že nebudeme muset čekat dlouho.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Tak šup šup do evropy..

  • Pokud to bude stejná hrůza jako u jeho modelů s Androidem, tak ať raději nikam nechodí. WP sice potřebuje nové modely, ale myslím si, že ne za každou cenu

 2. Razor (neregistrovaný)

  To v každém článku budu muset proklikávat reklamu?

 3. S4crifice (neregistrovaný)

  Tak trochu jsem očekával parametry Lenovo P780 s podobnou cenovkou, jen s WP … To by bylo hoooodně sexy a možná bych i uvažoval o změně systému …

  Na P780 jediné, co mě odrazuje, je systém verze 4.2, který dle diskusí není úplně odladěný ..

  • maca13 (neregistrovaný)

   Pro Lenovo P780 je dobře odladěný systém 4.4.2 … sám jsem ho do včera používal.

 4. Lenovo dela kvalitni tablety atd., tak proc ne mobil s WP. Nemyslim si, ze to bude super levny telefon, na kterem se bude setrit, za kazdou cenu.

 5. kubco (neregistrovaný)

  Preco radsej neurobia 120423-ty telefon s fajnovo seknutym androidom???:[

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).