Lenovo: Nové PocketPC s Windows Mobile 6

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Společnost Lenovo představila nové PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 6 Professional. Výrobce u novinky s označením ET600 sází spíše na design než na hardwarové vybavení. Procesor TI OMAP750 pracující na frekvenci 200Mhz už dnes působí trochu zastarale. Rovněž s pamětí je na tom nové Lenovo průměrně; 64MB RAM a 128MB ROM jsou dnes parametry, které nabízí i průměrně vybavený smartphone, a od PocketPC bych očekával hodnoty vyšší. Uživatelskou paměť bude dále možné rozšířit pomocí microSD karet. Dotykový displej nabízí zcela obyčejné QVGA rozlišení (240x320px), a ani další parametry nezní příliš optimisticky.

Z bezdrátových technologií u Lenova ET600 nalezneme pouze Bluetooth 2.0, na Wi-Fi už místo nezbylo. Pro telefonování je připraven tribandový GSM modul s podporou GPRS, EDGE chybí. Pro pořizování fotografií se nabízí 2Mpx fotoaparát s Auto focusem. Lenovo chce tímto kousek zaujmout spíše méně náročné uživatele, kteří neprahnout po nejmodernějších technologiích. Pokud vám náhodou tento model padl do oka, budete si pro něj pravděpodobně muset zajet do Číny, jelikož Lenovo o prodeji v Evropě neuvažuje.

-

-

-

-

Zdroje: the::unwired, engadget

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku