Domů » Články » Lenovo: Nové PocketPC s Windows Mobile 6

Lenovo: Nové PocketPC s Windows Mobile 6

-Společnost Lenovo představila nové PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 6 Professional. Výrobce u novinky s označením ET600 sází spíše na design než na hardwarové vybavení. Procesor TI OMAP750 pracující na frekvenci 200Mhz už dnes působí trochu zastarale. Rovněž s pamětí je na tom nové Lenovo průměrně; 64MB RAM a 128MB ROM jsou dnes parametry, které nabízí i průměrně vybavený smartphone, a od PocketPC bych očekával hodnoty vyšší. Uživatelskou paměť bude dále možné rozšířit pomocí microSD karet. Dotykový displej nabízí zcela obyčejné QVGA rozlišení (240x320px), a ani další parametry nezní příliš optimisticky.

Z bezdrátových technologií u Lenova ET600 nalezneme pouze Bluetooth 2.0, na Wi-Fi už místo nezbylo. Pro telefonování je připraven tribandový GSM modul s podporou GPRS, EDGE chybí. Pro pořizování fotografií se nabízí 2Mpx fotoaparát s Auto focusem. Lenovo chce tímto kousek zaujmout spíše méně náročné uživatele, kteří neprahnout po nejmodernějších technologiích. Pokud vám náhodou tento model padl do oka, budete si pro něj pravděpodobně muset zajet do Číny, jelikož Lenovo o prodeji v Evropě neuvažuje.

-

-

-

-

Zdroje: the::unwired, engadget

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).