Domů » Bleskovky » Lenovo Miix 520: výborně vybavený konkurent Surface Pro

Lenovo Miix 520: výborně vybavený konkurent Surface Pro

Společnost Lenovo na veletrhu IFA představila výkonný 12palcový tablet s Windows 10, který je vybaven výklopným stojánkem a připojitelnou klávesnicí. Pokud vás z nějakého důvodu nezaujal Surface Pro nebo nový Acer Switch 7 Black Edition, a přesto chcete zařízení stejného form factoru, může právě novinka od Lenova přilákat váš zrak.

Lenovo Miix 520 je pokračovatel loňského modelu Miix 510, přináší však díky novým procesorům Intel Core osmé generace vyšší výkon. Samotný tablet je vyroben z hliníku v šedé nebo platinové barvy, tloušťka zařízení činí bez milimetru rovný centimetr, hmotnost zařízení bez klávesnice je 880 gramů. Čelní stranu pokrývá displej s úhlopříčkou 12,2″ a Full HD rozlišením, přičemž dotyková plocha je připravena na kreslení perem Lenovo Active Pen s podporou funkcí Windows Ink.

V útrobách zařízení tepe procesor Intel Core i5 nebo i7 osmé generace, paměť RAM může dosahovat kapacity až 8 GB, maximum pro vnitřní SSD úložiště je 256 GB. Vestavěný akumulátor má udržet zařízení při práci až 7,5 hodiny. Na těle tabletu se nachází 8Mpx fotoaparát a porty USB-C, USB-A, 3,5mm jack a nabíjecí konektor. Bezdrátovou konektivitu zastupuje Wi-Fi, Bluetooth a volitelně i LTE. Vybrané varianty budou vybaveny čtečkou i otisků prstů.

Lenovo Miix 520 bude dostupný v říjnu letošního roku za cenu 999 USD (asi 22 tisíc korun bez DPH), v ceně je i dotykové pero a klávesnice.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Povedený HW, za rozumnou cenu. Bral bych ho.

  2. Za ty peníze to má hrozný design. A příliš široký rámeček. HW je v této ceně v pořádku.

  3. FHD, váha 880g a 7,5h vydrz za tu cenu nic moc. Toto ma hodnotu tak 700$ (zakladna verzia)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).