Domů » Bleskovky » Lenovo K5 Note: Číňan s osmijádrem Helio P10 a čtečkou otisků prstů

Lenovo K5 Note: Číňan s osmijádrem Helio P10 a čtečkou otisků prstů

Společnost Lenovo právě v Číně představila tabletofon K5 Note. Jedná se o poměrně překvapivý příchod, neboť k němu došlo pouhé tři týdny od představení modelu K4 Note (více informací). V tomto ohledu se však zřejmě nejedná o předchůdce a nástupce, ale o poměrně matoucí značení dvou rozdílných zařízení se stejně velkým displejem.

LenovoK5

Lenovo K5 Note je celokovový tabletofon s rozměry 152 × 75,7 × 8,49 mm a 5,5″ LTPS displejem s Full HD rozlišením. Nad ním se nachází 8Mpx čelní kamerka a pod ním dnes již méně obvyklá trojice senzorových tlačítek. Hlavní fotoaparát osazený na rozhraní kovové a plastové části zad disponuje rozlišením 13 Mpx, pod ním se dále nachází duální LED a kruhová čtečka otisků prstů. Tu lze dokonce použít i jako spoušť fotoaparátu.

LenovoK5_2

Novinku pohání osmijádrový procesor MediaTek Helio P10, grafický čip Mali-T860 a 2 GB operační paměti. Vnitřní úložiště pojme 16 GB dat a je možné jej rozšířit paměťovou kartou. Do telefonu lze vložit dvě SIM karty s podporou LTE (včetně VoLTE), podporovaná pásma však zatím potvrzená nemáme.

Stereo reproduktory Dolby Atmos

Tabletofon se pyšní dvěma předními reproduktory o výkonu 1,5W s certifikací Dolby Atmos. O přísun energie se stará 3 500mAh baterie, kterou je možné rychle dobíjet. Lenovo K5 Note pohání Android 5.1 Lollipop schovaný za grafické prostřední Vibe UI.

LenovoK5_3

Lenovo K5 Note se začne prodávat tento týden na čínském trhu za 1 099 RMB (asi 4 200 korun bez DPH), na výběr bude stříbrná a zlatá varianta. Bohužel prozatím nevíme, zda K5 Note či K4 Note přijdou na český trh. Vzhledem k jejich téměř současnému představení a téměř shodné ceně můžeme pouze odhadovat, že každý z nich bude určen pro jiná odbytiště, a že se na jednom trhu vůbec nestřetnou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Fore (neregistrovaný)

    V nadpisu a v článku máte chybu… procesorem bude Helio P10, ne X10.

  2. Takže víme, že to má VoLTE, ale netuším, zda to tady bude v prodeji, jaké to má LTE frekvence, zda VoLTE vůbec u nás jede. Tak tomu říkám přínosný článek:)

  3. spynfo (neregistrovaný)

    dobry den, proc Note? Ma stylus? Ma podobne funkce, jako samsung galaxy Note? Tyhlencty nazvy Note me myli, protoze v recenzich je nikdo s puvodnim Note nesrovnava. Takze – proc note?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).