Lenovo IdeaTab A2107: Sedmipalcový tablet s Androidem 4.0

Na letošním veletrhu IFA měla své místo i společnost Lenovo, která zde představila zbrusu nový tablet s názvem IdeaTab A2107. Téměř celou čelní stranu zařízení okupuje 7“ dotykový displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů. Hnacím motorem se stal dvoujádrový procesor MTK (Cortex A9) s taktem 1 GHz pro každé jádro, kterému sekunduje rovný 1 GB operační paměti. V další výbavě nalezneme WiFi (standart 802.11 b/g/n), Bluetooth ve verzi 4.0, 3,5mm audio výstup a integrovaný FM tuner. Výrobce dokonce nezapomněl ani WCDMA/GSM modul pro datové přenosy.

   

Lenovo IdeaTab A2107 bude dostupný ve dvou variantách, které od sebe bude odlišovat velikost interní paměti (8 a 16 GB). Další prostor pro data lze získat díky přítomnosti slotu na paměťové microSD karty. Na zádech zařízení si našla prostor čočka 5Mpx fotoaparátu, kterou doplňuje přední VGA kamerka pro videokomunikaci. Novinka běží na operačním systému Android 4.0. Zda se počítá i s aktualizací na nejnovější verzi systému 4.1. výrobce zatím neprozradil.

   

My jsme si tablet v Berlíně krátce vyzkoušeli – reakce operačního systému byly svižné a prostředí působilo jako dobře odladěné. Zarazila nás ale tloušťka (12, 7 mm) a hmotnost 570 gramů, u sedmipalcového tabletu bychom přece jenom čekali méně. Tablet nás příliš nezaujal ani po stránce designu, na první pohled působí dost obyčejným dojmem, ale největší překážku vidíme právě ve vyšší hmotnosti a tloušťce.

 
Sedmipalcová a desetipalcová verze tabletu

Se zahájením prodeje se počítá v průběhu měsíce září a jeho hlavním konkurentem se s nejvyšší pravděpodobností stane zařízení Nexus 7 od Google. Zda Lenovo IdeaTab A2107 obstojí v boji s tvrdou konkurencí, bude v neposlední řadě záležet i na jeho ceně, která zatím nebyla stanovena. Na trhu by se měl objevit v průběhu listopadu tohoto roku.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku