Domů » Bleskovky » Leagoo S10 kopíruje Huawei P20 Pro: tři foťáky a duhová záda

Leagoo S10 kopíruje Huawei P20 Pro: tři foťáky a duhová záda

Čínský výrobce smartphonů Leagoo by měl příští týden 18. dubna v Hong Kongu na veletrhu Asia World Expo představit nový model s označením S10, který se velmi výrazně inspiroval u nedávno představeného Huawei P20 Pro (videorecenze).

Podle zveřejněného produktového snímku by Leagoo S10 měl nabídnout tři hlavní fotoaparáty na zadní straně, nicméně k čemu přesně mají sloužit zatím výrobce neupřesnil. Rozhodně ale nelze očekávat tak pokročilé technologie pro focení či prvky umělé inteligence, které najdeme u Huawei. Něco nám říká, že tady půjde hlavně o marketing.

Leagoo příliš kreativity nepředvedlo – barevné provedení zadní strany okopírovalo od Huawei
Leagoo příliš kreativity nepředvedlo – barevné provedení zadní strany okopírovalo od Huawei

Smartphone má pohánět čip Snapdragon 845 (některé zdroje hovoří o Helio P60) a k dispozici mají být varianty se 6/8 GB RAM a 128/256GB interním úložištěm. O zobrazování se postará Full HD+ displej s úhlopříčkou 6 palců, u kterého nebude chybět výřez v horní části – v něm má být umístěna selfie kamerka.

Velkým lákadlem by měla být čtečka otisků prstů integrovaná přímo do displeje, nicméně podobné sliby už se v minulosti objevily i u jiných čínských smartphonů a realita pak byla zcela odlišná, proto tyto informace zatím berte s mírnou rezervou, ale jasno bychom měli mít už příští týden.

Dočkat bychom se měli ještě druhé novinky, kterou bude smartphone Leagoo S9 Pro; ten by měl lákat na 6,18″ displej s výřezem, čip MediaTek MTK 6763, 4 GB RAM a 64GB interní úložiště. Čtečka otisků prstů v tomto případě zůstane klasická s umístěním na zadní straně u duálního fotoaparátu. Na co by ale Leagoo mohlo nalákat, je nízká cena.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).