Květnová konference Blackberry Live se bude krýt s akcí Google I/O

Za posledních několik let se prodejní čísla společnosti RIM produkující telefony BlackBerry propadly celkem výrazně. Kanadský výrobce však nehází flintu do žita a pokusí se dostat zpět na vrchol uvedením nového operačního systému BlackBerry 10, který se bude od původních verzí výrazně lišit a mělo by se jednat o velký krok dopředu jak po stránce estetické, tak i co se týče funkcí. Spolu s BlackBerry 10 se dočkáme i dvou nových, zajímavě vypadajících zařízení, a sice ryze dotykového Blackberry Z10 a modelu X10, který přinese tradiční ostružinovou konstrukci s QWERTY klávesnicí pod dipslejem.

Podle oficiálního blogu společnosti se bude konference BlackBerry Live (dříve BlackBerry World), konat mezi 14. a 16. květnem letošního roku. Zajímavé je to proto, že 15. května začíná i Google I/O, kde by měla být odhalena zbrusu nová verze operačního systému Android a také nová referenční zařízení Nexus 5 a Nexus 7.7. Zahraniční média spekulují nad tím, že Google RIMu sebere veškerou pozornost, nicméně v tomto případě se kanadský výrobce nemusí nijak obávat, protože konference BlackBerry Live by měla být určena spíše pro partnery (workshopy, přednášky, mobilní strategie…) a rozhodně se zde nebudou představovat nová zařízení či klíčové funkce systému BlackBerry 10. Nezapomeňte také, že RIM nové modely BlackBerry Z10 a X10 oficiálně představí už 30. ledna.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

2 komentáře

  1. Velda (neregistrovaný)

    Spíš bych to čekal naopak. RIM zebere všechnu pozornost Googlu. ;-)

    • On ten BlackBerry World (nově přejmenovaný na BlackBerry Live) není nijak velká událost, ta hlavní letošní bude za týden, takže si myslím, že sledovanost Google I/O zůstane neohrožena :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel