Domů » Bleskovky » Květnová konference Blackberry Live se bude krýt s akcí Google I/O

Květnová konference Blackberry Live se bude krýt s akcí Google I/O

Za posledních několik let se prodejní čísla společnosti RIM produkující telefony BlackBerry propadly celkem výrazně. Kanadský výrobce však nehází flintu do žita a pokusí se dostat zpět na vrchol uvedením nového operačního systému BlackBerry 10, který se bude od původních verzí výrazně lišit a mělo by se jednat o velký krok dopředu jak po stránce estetické, tak i co se týče funkcí. Spolu s BlackBerry 10 se dočkáme i dvou nových, zajímavě vypadajících zařízení, a sice ryze dotykového Blackberry Z10 a modelu X10, který přinese tradiční ostružinovou konstrukci s QWERTY klávesnicí pod dipslejem.

Podle oficiálního blogu společnosti se bude konference BlackBerry Live (dříve BlackBerry World), konat mezi 14. a 16. květnem letošního roku. Zajímavé je to proto, že 15. května začíná i Google I/O, kde by měla být odhalena zbrusu nová verze operačního systému Android a také nová referenční zařízení Nexus 5 a Nexus 7.7. Zahraniční média spekulují nad tím, že Google RIMu sebere veškerou pozornost, nicméně v tomto případě se kanadský výrobce nemusí nijak obávat, protože konference BlackBerry Live by měla být určena spíše pro partnery (workshopy, přednášky, mobilní strategie…) a rozhodně se zde nebudou představovat nová zařízení či klíčové funkce systému BlackBerry 10. Nezapomeňte také, že RIM nové modely BlackBerry Z10 a X10 oficiálně představí už 30. ledna.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. Velda (neregistrovaný)

    Spíš bych to čekal naopak. RIM zebere všechnu pozornost Googlu. ;-)

    • On ten BlackBerry World (nově přejmenovaný na BlackBerry Live) není nijak velká událost, ta hlavní letošní bude za týden, takže si myslím, že sledovanost Google I/O zůstane neohrožena :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).