TOPlist

Kteří výrobci Android smartphonů aktualizují nejrychleji? Výsledek vás překvapí

Updaty, zvláště pak jejich rychlost, je již delší dobu diskutované téma. Pokud má totiž Android nějakou slabinu, pak jsou to právě aktualizace. Kontrast vynikne o to více, pokud si srovnáte rychlost a komplexnost updatů libovoného výrobce chytrých telefonů s Androidem, s nějvětším konkurentem v podobě iOS. Tento článek je ale o jiném tématu, a sice o tom, kdo kraluje v rámci Androidu. Výsledek může být pro mnohé překvapení. Nutno podotnkout, že rychlost updatů se týká především Spojených států.

Jak jsou na tom výrobci s rychlostí aktualizací?

1. Sony

Japonský výrobce chytrých telefonů, o kterém se mnohokrát spekulovalo, že svou výrobu ukončí, se umístil na prvním místě. Šest posledních telefonů dostalo update na Android Oreo už v půlce března, což je bezesporu úctyhodný výkon. I když Sony nepatří mezi nejvýraznější výrobce, ze softwarové podpory si nejeden konkurent může vzít příklad.

Rychlost updatu na Oreo: 63 dní

2. Nokia (HMD Global)

Druhé místo zaujalo trochu očekávaně HMD Global, které vyrábí smartphony značky Nokia. Není se co divit – nové Nokie běží na takřka čistém systému bez zbytečných úprav. Rychlost updatů je také jednou z priorit, kterou si HMD Global pro obnovené Nokie stanovilo jako svůj závazek. Rozhodně oceňujeme, že své slovo drží.

Rychlost updatu na Oreo: 95 dní

3. OnePlus

Bronzové umístění si odnáší společnost OnePlus, která před několika lety přišla na trh s chytrými telefony jako velká voda. „Zabijáci vlajkových lodí”, jak byly telefony pod čínskou značkou často označovány, drží vysoký standard nejen co se týče kvality zpracování, ale také rychlostí softwarových aktualizací.

oneplus6camera
Rychlost updatu na Oreo: 90 dní

4. HTC

Bramborovou medaili si trochu nečekaně odnáší tchajwanské HTC. To rychlost softwarových updatů pravidelně zastiňuje svými chatrnými finančními výsledky, což je rozhodně škoda. Na rychlosti aktualizací je totiž vidět, že se HTC snaží, seč může, aby si udrželo alespoň stávající uživatele, kteří ještě stále slyší na kdysi slavnou značku.

Rychlost updatu na Oreo: 98 dní

5. Asus

Druhá společnost z ostrova Tchajwan se umístila, co do rychlosti aktualizací, hned za svým zkušenějším rivalem. Ačkoli Asus nepatří mezi smartphonovou špičku, přesto se snaží vytrvale se prosadit na přeplněném trhu. Na něm se nebojí ani experimentů či agresivní cenové politiky.

Rychlost updatu na Oreo: 130 dní

6. Xiaomi

Čínský gigant z Šen-čenu nedopadl úplně tragicky, přesto by jeden čekal, že bude o něco výše. Pravdou je, že ačkoli telefony značky Xiaomi nedostávají velké updaty tak rychle jako konkurenti, robustní nadstavba MIUI tento handicap spolehlivě vynahradí. Malé updaty totiž na smatrphony Xiaomi chodí každou chvíli.

Rychlost updatu na Oreo: 131 dní

7. Huawei/Honor

Světová trojka na tom s updaty není dvakrát nejlépe. Ostatně to potvrdila například zaříznutím updatu na Oreo pro svou bývalou vlajkovou loď P9. Pokud se bude Huawei, potažmo Honor, chtít více prosadit na trhu, bude muset s rychlostí aktualizací něco dříve či později udělat.

Rychlost updatu na Oreo: 163 dní

8. Lenovo/Motorola

Telefony nesoucí značku Lenovo či Motorola v našich končinách nejsou příliš rozšířené, nicméně s updaty jsou na tom lépe, než některé věhlasnější značky. Lenovo aktuálně bojuje s nenaplněnými očekávaními, které vyvolalo představením Z5. Rychlejší aktualizace by mohly image společnosti vylepšit.

Rychlost updatu na Oreo: 123 dní

9. Essential

Kontroverzní společnost, za kterou stojí tvůrce Androidu Andy Rubin, vytvořila pouze jeden smartphone. I přes silné proklamace, že půjde o ten nejlepší smartphone s Androidem, se na Essential Phone dostalo Oreo poměrně pozdě. Konkurence a vysoká cena srazila Essential Phone k zemi, z čehož se pořád ještě nevzpamatovala.

Rychlost updatu na Oreo: 204 dní

10. Samsung

Největší světový výrobce chytrých telefonů je proslulý spoustou věcí, rychlost aktualizací mezi ně ale nepatří. Updaty zpravidla dostávají pouze nejvyšší řady, nižší mají často smůlu. Zákazníci nicméně smartphony od Samsungu kupují kvůli jiným přednostem, než je rychlost aktualizací. Každopádně je desáté místo pro korejského giganta ostuda.

Rychlost updatu na Oreo: 207 dní

11. LG

Korejská dvojka a nesmiřitelný rival Samsungu se neustále snaží prosadit, což se mu stále nedaří. Chytré telefony od LG přitom patří mezi špičkové zařízení za rozumnou cenu. Škoda je, že druhé je LG také v rychlosti aktualizací. Alespoň v tomto ohledu by mohlo LG svého konkurenta překonat.

Rychlost updatu na Oreo: 203 dní

12. Razer

Nová štika v rybníce, která se dosud zaměřovala na herní příslušenství a špičkové herní notebooky. Se svým Razer Phonem způsobil Razer pořádný poprask, nicméně k dokonalosti mu chybělo vyladit pár pořádných much. Vzhledem k malým zkušenostem, kterými Razer oplývá se nemůžeme divit, že se v našem výběru umístil na posledním místě.

Rychlost updatu na Oreo: 238 dní
Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku