Domů » Bleskovky » Král mezi displeji: iPhone 7 má podle testů nejlepší LCD současnosti

Král mezi displeji: iPhone 7 má podle testů nejlepší LCD současnosti

Podle slov kalifornské společnosti Apple má iPhone 7 vůbec nejlepší displej, jaký se kdy objevil v chytrém telefonu. Tato slova nyní potvrzuje i nezávislý expert Dr. Raymond M. Soniera ze společnosti DisplayMate, který obrazovku nového iPhonu podrobil náročným testům.

Displej iPhonu 7 přináší ohromující vylepšení a ve srovnání s iPhonem 6 je navíc mnohem kvalitnější, než jakýkoliv jiný LCD displej, jaký jsme kdy testovali“ uvádí DisplayMate v souhrnném hodnocení.

displaymate-iphone-7-display

Vysoký jas a výborná viditelnost za světla

Za výborným hodnocením stojí údajně vysoký jas a věrné podání barev. Ač společnost Apple v technických parametrech uvádí, že jas displeje iPhonu 7 může dosáhnout maximální hodnoty 625 nitů, DisplayMate zjistil, že iPhone dokáže v automatickém režimu svítit o úctyhodné hodnotě 705 nitů. To znamená, že je displej velice dobře viditelný i na sluníčku.

Rekordmanem v této oblasti je Samsung Galaxy Note7, který dokáže krátkodobě rozzářit obrazovku na 1048 nitů. Displej iPhonu 7, stejně jako ostatní LCD displeje, ztrácel body za jas a věrnost barev pouze při pohledu z ostrého úhlu – v této oblasti opět excelují spíše kvalitní OLED panely.

Dobře je na tom jablečný telefon i z pohledu odrazivosti. Studie společnosti DisplayMate uvádí, že odrazivost iPhonu 7 je pouhých 4,4 %, což je na poli mobilních telefonů vynikající hodnota. Na prvním místě si lebedí 9,7palcový iPad Pro, jemuž byla naměřena odrazivost 1,7 %.

Perfektní věrnost barev

Zajímavostí je, že nový iPhone 7 je teprve třetím telefonem na světě, jehož displej nabízí širší barevný prostor DCI-P3, jenž je ve světě profesionálního videa považován za standard. Prvním takovým telefonem byl model LG G5, ale jak testy prokázaly, jednalo se spíše o marketing a sliby společnosti LG. Po boku iPhonu 7 dokáže širší škálu odstínů zobrazovat pouze již zmíněný Galaxy Note7. iPhone navíc umí v mžiku přepínat mezi spektry P3 a SRGB podle toho, jaký obsah se aktuálně na displeji zobrazuje.

apple-iphone-7-display1

V neposlední řadě iPhone exceluje i v kontrastu – podání černé barvy je údajně vůbec to nejlepší, jakého lze u LCD displeje dosáhnout. Bohužel zde začíná společnost Apple pomalu pociťovat limity LCD displejů, které se v některých aspektech nedají srovnávat s panely OLED, jež ve velké míře používá konkurenční společnost Samsung.

Je budoucnost v OLED?

V celém testu společnost DisplayMate nešetří slovy a displej nového iPhonu jen chválí, jedním dechem ale dodává, že „OLED displeje mají oproti LCD řadu výhod – mohou být tenčí, lehčí, s tenčími rámečky, a jak Samsung dokázal, mohou se i ohýbat“. Kromě toho mají OLED panely i perfektní dobu odezvy a mnohem lepší pozorovací úhly.

Bude proto zajímavé sledovat, zda se společnost Apple bude i v následujících letech držet starých dobrých a kvalitních LCD nebo dojde ke změně a sáhne po OLED technologii, stejně jako to udělala u chytrých hodinek Apple Watch.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

117 komentářů

 1. Jan (neregistrovaný)

  Pritom stal len 5$, alebo kolko sa to spominalo v diskusiach …

  • Zde je uvedeno 43 dolarů. V serisech za něj chtějí tak 3x více, btw.
   [odkaz]

   • shd (neregistrovaný)

    to je jedno kolko stal, ked kazdy fon s oled displejom ma displej kvalitnejsi. ako pisu LCD je zastaraly a nastupuje oled. apple ale oled nasadi az za 3 roky, ako vsetko s cim pride konkurencia skor.

   • OLED je kvalitnější možná tak ve vypalování.Vypalují se i poslední verze této technologie (SGS7 a další nevyjímaje).Jen ať Apple osazuje do iPhone nadále tyto mnohem kvalitnější displeje/LCD.Za tento displej má u mne Apple velké plus.

   • OLED je kvalitnější uplně ve všem, výdrž se podařilo už taky slušně vyladit. Myslím, že trend výrobců je jasný – přechod na lepší OLED displeje. Pokud se zvěsti o OLED displeji v příštím roce vyplní, a já doufám, že ano, bude to vzhledem k tomu, jak spousta výrobců Apple kopíruje, hřebíček do rakve IPS displejů (OLED nasazuje i Huawei u svýho nejlepšího/nejvyššího modelu).

   • hele,led (neregistrovaný)

    OLED jsou hlavne velkou vyhodou pro vyrobce zarizeni,jelikoz jejich zivotnost (cas do vypaleni pixelu) je proti LCD mnohonasobne kratsi,cili zarizeni s OLED displejem si prezije svoji zarucni dobu a par mesicu do plusu,postupne zacne vypalovani a nutnost prejit na novsi zarizeni/koupeni soucastek

 2. Zajímavé, že ten samý Samsung hodil OLED technologii u TV do škarpy a budoucnosti (dle aktuální vyjádření) je v Quantum LCD:) Ono se není čemu divit, u mobilů může být vypalování ještě akceptovatelné (min. prvním majitelem), ale u TV, kde je morální životnost násobně vyšší (a zároveň teoreticky doba zobrazování vyšší) si to dovolit nemůže. Je otázka. zda se téma týká u Samsung i monitorů.

  Ad Apple a OLED, již sáhl, dvě generace Watch.

  • Johny (neregistrovaný)

   Já to dycky řikal, OLED jsou sice krásný a umí divy, ale budoucnost nic moc. Zajímavý si tady zas přečíst ty bludy dětí o svítivosti a kdoví čim a výhodách OLED :D Stejně jako tvrdit, že LCD je k ničemu ale LED je super :D Ne že LED by náhodou nebylo LCD, žejo:DDD No bavim se :-)

   • Tak někdo dobře vidí, někdo používá iPhone a prostě jabko na zádech je lepší než kde co. A OLED v monitorech, osobně si to neumim moc v praxi představit teda. Už když si představim základní úkony na PC – hodiny zapnutý prohlížeč, případně píšete hodiny ve Wordu a tak, prostě základní věci, tak bych očekával, že to opotřebení bude okamžitý a rozsáhlý. Pár tabletů/PC s OLED displejem už je, pamatuju si kdysi, cca 5 let, na první AMOLED tablet od Samsungu, který přišel za velký prachy s velkou slávou a za rok nebylo o AMOLEDu na tabletu ani vidu ani slechu. Asi se to moc s velkym úspěchem nepotkalo. A abych se vrátil trochu zpět, je jasný, že až Apple ty OLEDy nasadí (jakože 99% rumors jsou u Apple pravda), tak tady budem číst od techniků, grafiků, programátorů a já nevim co ještě, jak jsou OLEDy super apod. Klasika prostě.

   • Johny (neregistrovaný)

    Pokud je nasadí, bude to kvůli něčemu jinému než je zobrazovací kvalita(to zmiňuje i displaymate). Umím si představit, že se OLED objeví jakmile bude třeba změnit Homebutton (vyměnit za fyzickou odezvu displeje). Do té doby jsem zastánce IPS protože snáze dosahuje lepších gamutů a maj lepší výdrž. Apple tak rozdrtí dislej od samsungu na kvalitu kdy se mu zlíbí (to že dynamicky umí přecházet na p3 je masakr!), ale Samsungu patří obrovskej respekt kam až oled dostal. Jsou to borci.

   • Ojed, tak oni ti to tam napíšou, že na displej v Note7 to nemá ani těma vlastnostma a ty budeš psát něco jiného? Ten gamut DCI-P3 umí také Note 7. OLED má hlavní výhody v možnosti zhasnutého pixelu, díky čemuž umí také černočernou černou, oproti LCD u iPhone7, který bude u černé pořád trochu svítit. Tedy rozdíly ve tmavých místech zobrazených informací bude docela dobře viditelný. Tohle bych ještě u LCD snesl, že neumí černou, ale AOD režim, to je výsada AMOLED displejů. AOD u mobilů je veliký pomocník a rozšiřuje možnosti displejů v mobilních zařízeních. AOD na LCD znamená, pokud chceme aby bylo něco vidět i za dne, rychlý úbytek energie. Ach jo, zase se vrátím k tomu gamutu….co jsi napsal…,,,,Do té doby jsem zastánce IPS protože snáze dosahuje lepších gamutů,,,,,,. A spotřeba??? To už nemá ani cenu zmiňovat. Od té doby co jsem vyzkoušel po Huawei P8 Samsung galaxy S7 se SUPERAMOLEDEM, spotřebu nemám potřebu řešit. Dokonce ani na WWW. Když budeš brouzdat na webu někde venku na slunci, tak je jedno jestli to má LCD, nebo AMOLED..pokud chceš něco vidět. Spotřeba bude tak či onak vysoká.

   • Johny (neregistrovaný)

    Doporučuju přečíst si ten článek od displaymate. Co tu píšeš ty sou hrozný pindy.

   • Samozřejmě jsem jej četl Note 7 nejlepší displej mezi mobilními telefony.

   • xzeit: Už jsem milionkrát psal, že „absolutní černá“ je nesmysl (z pohledu obrazu). Ano, pokud budeš koukat na dokument o jeskyních, kde jim při tom vypadne osvětlení, máš šanci díky OLEDu vidět to co v reálu, tedy abolutní tmu. Ale jinak se s jí nesetkáš a ani to není přirozené prostředí pro člověka.
    Z pohledu užívání zobrazovadla má absolutní černá smysl opravdu asi tak v AOD, které ale iOS neumí a je otázka, zda bude umět. Apple jde jinou cestou, posilování role Watch (doposud pro notifikace, nově pro přehrávání-ve spojení s AirPods), není důvod, ještě více množin notifikační možnosti (už nyní je jich přehršle).
    Ty bajky o OLED a Apple, nic se nehovoří o displejích pro iPhone/iPad, ale o objemech ceny (a i to je vše jen z prstu), což může být defakto jen OLED v Watch a diskutované nasazení v klávesnici u MacBooku.
    Apple již dávno nehoní tenkost (proč také) a nechává si vyrábět druhý nejlepší displej (a to ještě „jen“, dle daného úhlu pohledu), není důvod překopávat komplet zařízení/OS kvůli ničemu.

   • Taky jsem se už o tom několikrát zmiňoval, nemám problém u mobilu s tím, že černá není černá. Takže pro tebe ještě jednou. Dej si vedle sebe černou barvu na mobilu s LCD a na mobilu s AMOLED (pro tebe večer ve tmě) Jasně jde vidět, tak LCD ,,svítí,, a AMOLED je prostě černý. Vidí člověk tento rozdíl? Vidí. Je výsledek u zobrazení černé lepší u AMOLED? Ano, je. Kontrast ve tmavých scénách u filmů hraje ve prospěch AMOLED. I když ten rozdíl není úplně WOW, je tam a to je právě to. AMOLED má v tomto lepší zobrazovací schopnosti….Tam kde došel LCD dech, přichází OLED. Takže možnosti zobrazení informací jsou u OLED displejů dále a je to dáno samotnou technologií.
    Ano, nemám s tímto problém u mobiů, není to TV…ale..právě AOD je posun u mobilních telefonů. Neodiskutovatelné PLUS! A zrovna tady AOD na LCD je hodně slabé…..rozebírat proč už snad nemusím???? Přenotifikováno to máš jen v hlavě, není to jen o notifikacích. Nechceš AOD? Vypneš….já díky za tuto skvělou funkci, která usnadňuje život s mobilem. Plus bezdrátová nabíječka – stojanek, a mám z mobilu perfektní hodiny. Pojďme dále. Konstrukce: tenčí, výroba už také levnější než LCD.

   • xzeit: Tak nedovedu si moc představit, že někdo na 5-6″ pitvá 16 milionů barev v tmavých odstínech u fotografií (ačkoli vzhledem k panelu z článku je kvalitativně toto rozhodně možné), ale dobře, pokud se budeš takto pitvat v nějaké fotografii (RAW, foceno něčím pořádným) ano, někde budeš mít šanci vidět zmiňovaný přínos OLEDu v tmavých odstínech (asi fotil kápi Batmana). Řeklo bych, že tak téma pro jednoho jedince ze sta milionu.
    AOD jasná věc, ale je to jen jedna z možností, jak upozorňovat na obsah, ne jediná. Apple to dělá přes hodinky a OSX, Xiaomi bliká didkou na náramku, Samsung umí vše, atd.
    Ale kvůli tomu nemá smysl křičet, že 995 výrobců telefonů je na nic, 5 těch pořádných:)

   • Aha, a když nemám chytré hodinky, tak například čas si asi vyblikám v binárním kódu pomocí notifikační LED diody? Stejně jako datum, nebo kalendář??
    Navíc….není nic lepšího, než když ti v noci bliká do obličeje dioda, protože přišel email. Nejlepší je, když je tech možností více a AOD tohle posouvá dál. (k té černé se už vyjadřovat více nebudu, snad jsi pochopil, že černá u mobilu, když jej používám pro mě není tak podstatná……)

   • xzeit: Pokud je pro tebe čas prioritou, máš na to hodinky:) Tak jako když je pro někoho prioritou fotografie, má fotoaparát. Budíček:)
    Od toho, aby na tebe neblikala dioda v noci je režim Nerušit, několik let. Další budíček:/ Tedy u kvalitních OS nebo výrobců (kteří přidají, pokud je OS zaostalý).

   • UNI: Ojej, úplně mimo. Proč bych měl používat režim nerušit?? Já chci větět i večer, když se třeba probudím, jestli mi někdo nevolal, nepsal…prostě notifikace…a AOD mi poslouží MOHEM lépe, než blikající dioda…. Proč bych měl nosit hodinky?? Mobil mi taky ukazuje čas…kromě toho s hodinkama asi spát nebudeš. Budíček-ano používám mobil i na toto a díky AOD režimu a bezdrátové nabíječce stojánku krásně vidím, kolik je hodit a nemusím brát do ruky hodinky, ani mobil. Jsi úplně mimo se svýma názorama….protože: ŽE TY NĚCO NEVYUŽÍVÁŠ, NEZNAMENÁ, ŽE TO NEMUSÍ VYUŽÍVAT NĚKDO JINÝ!!.

    To že má nějaký mobil AOD režim je jeho výhoda, kterou buď využíváš, a nebo ne. Já to beru jako plusovou a bonusovou funkci v telefonu a většina normálně myslících a neomezených lidí dá tomuto za pravdu (hlavně pak ti, kteří se s AOD již setkali a využívají tohoto jako např. já) ostatní to jednoduše vypnou :-) (protože taky chápu, že by mohlo někomu eventuálně vadit, že mu displej zobrazuje hodiny).

    A k tomu fotoaparátu…..pokud chceš fotit něco extra, koupíš si k tomu fotoaparát….pokud ti stačí fotoaparát typu ,,kompaktní,,, mobil jej kromě zoomu a bohužel zatím i kromě xenonového blesku spolehlivě nahradí.

   • UNI: to už je jako kdybych ti tvrdil, na co máš v mobilu webový prohlížeč, protože k tomu je určený PC, notebook apod. A těch příkladů je mnohem více….já beru mobil jako multifunkční zařízení a čím víc toho umí, tím líp.

    Další věc je to, že to co dneska umí se stále zlepšuje – a zlepšovat bude.
    Plus toho bude umět zase více, až někoho něco napadne, a nebo spíš tam někdo něco přidá, protože nápady jsou……tvoje zvláštnost je, že jsi PRO odstranění 3,5 JACK, což je teda technologicky krok zpět (minimálně v prozatímní době) – protože omezuješ fuknce chytrého telefonu…..ale HAAC mikrofony, AOD režim, a nevím co ještě je pro tebe zbytečnost, ač je tady zcela evidentní funkčně-technologický přínos. Spíš bych řekl, že jsi jenom prostě rýpavý, ale to sis vybral špatného člověka. A nebo budeš jednoduše omezený, protože nedokážeš pochopit, že někdo využívá něco, co ty NE…..

   • LOL (neregistrovaný)

    Tak je obecne znamo ze pro uniho jsou vzdy zbytecne veci ktere iphone nema: HAAC mikrofony, AOD režim, 3.5 jack, bezdratove nabijeni…

   • xzeit: Uf, tak nevím, zajímáš se vůbec o ty technologie? Tak dobře, Nerušit+Priorita, opět to není pro vyspělý OS problém a je to dostupné několik let (min u iOS např.).
    S hodinkami se pravděpodobně chodí spát vcelku běžně, viz modernost sledování spánku. Niicméně, já osobně v noci nepotřebuji ani hodinky, ani displej, ani mobil. Já prostě spím. Až se probudím, tak vstanu.
    Plakat, že až s AOD mobil naplňuje svou funkčnost je nesmysl, je to jen alternativa, jak se dostat k obsahu nebo ovládání. Další alternativou jsou diody, probudit telefon, nositelnost, provázání s PC, atd.
    A argumentovat, že je tedy cokoli s LCD taky mimo, protože neumí onu JEDNU VARIANTU je taky nesmysl.

   • LOL: ano, bezdrátové nabíjení je pro něj taky zbytečné.
    UNI: Zkusím to jinak: Tady nejde o prioritu, že teda když bude někdo volat, aby mi v noci blikala dioda, pokud mám režim nerušit…protože AOD je na toto, při této situaci vhodnější. Vidím zcela jasně piktogram (hovoru, emailu apod.) Já v noci taky spím, ale občas se probudím a chci vědět v kolik to bylo, nebo třeba než jdu spát a čtu si knížku, chci vidět kolik je hodin a nechci na mobil sahat. S hodinkami se chodí spát běžně? :-) no tak to jsi mě dostal, dovol abych se zasmál. Teď jsem se zeptal kamaráda, jestli spí s hodinkami: Co mi odpověděl?: Jsi normální? Zeptám se teď druhého: odpověď? Ne. Mám se ptát dál? Ne, je to zbytečné, ano jsou vyjímky asi jak píšeš…no tak ať spí s hodinkami….nepláču že až s AOD mobil splňuje funkčnost? Vůbec, nepláču, mobil a AOD funkce mobilu pouze kvalitně rozšiřuje….a to jsi asi taky nepochopil…nebo nečteš. Mobil s AOD je lepší, než mobil bez AOD….resp. více funkční. Nelze popřít. Probouzení telefonu se chceme vyhnout. Díky, ale nechci brát mobil do ruky zbytečně, abych se podíval co mi příšlo apod. proč? Stačí pohled, který mi dá tu samou informaci, kromě toho je pohodlnější, navíc když je třeba metr daleko atd. Provázání s PC :-) další špatný argument. Proč? Já mám PC v práci a doma už toho mám pak dost…kromě toho, bavíme se o multifunkčním zařízení-chytrý telefon. Ten by měl být co nejchytřejší sám o sobě….jediné co potřebuje je energie….a přístup na internet – což je dneska menší problém, než ta energie :-)

    A argumentovat, že je tedy cokoli s LCD taky mimo, protože neumí onu JEDNU VARIANTU je taky nesmysl.

    Další blbost co jsi napsal, protože už nevíš co, snažíš se vytahovat něco, co jsem nikdy nenapsal. Nikdy jsem nenapsal, že cokoliv s LCD je mimo, ale to, že AMOLED umí úplně to samé co LCD, a navíc má tyhle bonusové funkce (podotýkám zvládá je lépe, než LCD) a to je zmíněný AOD režim.

    A co tady máme dál?

   • xzeit: Mno, abychom se vrátili k meritu věci. Ano, OLED má lepší absolutní černou, ano, hodí se to u AOD, jinak vcelku nepodstatná vlastnost. To co pak tady napindal xzeit vlastně ani nevím, jakou má souvislost:)

   • A najednou jsme u toho, že ani nevíš. Zapomněl jsi dodat že OLED je také tenčí, než LCD. Je to jednoduché. Někdo využívá možností, resp. funkcí mobilů omezeně, jako třeba ty a někdo využívá mobil trochu univerzálněji, jako třeba já.

   • xzeit: Takže pokud užívám (potřebuji) osobní vůz, tak jak je (věci v kufru, atd), užívám vůz omezeně, zatímco ty se zahrádkou na střeše užíváš univerzálněji. Tedy jsi lepší uživatel nebo máš lepší vůz? To je mi tedy logika:)

   • Ne, zkusím ti to s tím vozem interpretovat zcela jednoduše, tak abys to pochopil. Zahrádka byla špatný příklad, možnost zahrádky na autě, nebo tažného zařízení je jako 3,5 Jack :-). A teď vážně. Je to třeba jako manuální a automatická klimatizace. Tobě stačí manuální a budeš raději pořád ubírat a přidávat, protože ti bude buď zima, a nebo teplo (bereš do ruky mobil, aby ses podíval co ti přišlo). Já mám raději automatickou, kdy si navolím teplotu v autě a o zbytek se už postará automatika…na nic nemusím sahat, protože vím, že je pro mě 21°C ideál…a tak můžu pokračovat…..akorát že u auta jsou trochu jiné ceny…
    Jednoduše…výbava. Prostě mobil s AOD displejem má lepší výbavu, než ten bez :-) pokud tu výbavu nevyužíváš, OK.

   • xzeit: Jenže někdo si v autě připlatí za klimatizaci, někdo jiný např. za vyhřívané přední okno. Ani jedno auto není lepší, prostě má jiné vlastnosti. Někdo má telefon s 4K, někdo s AOD, někdo s Force 3D, někdo…. a nelze říci, že ten nebo ten je lepší.
    Vlastně ano. AOD si nahradím (už jsem jmenoval několikrát), ale 4K nebo Force 3D ne.

   • AOD si opravdu nenahradíš. Jak si nahradíš na mobilu stále zobrazený čas? Stav aku, datum apod. Tak samozřejmě že auto s automatickou klimatizací je lepší, než s manuální. Auto s jakoukoliv technologií NAVÍC je lepší, než auto které nějakou technologii postrádá. Pokud se bavíš o autě, jako o prostředku dopravy z bodu A do bodu B, můžu se bavit o telefonu jako o přístroji pro zavolání někomu, kdo je v bodě B……to už ale dneska neplatí, chytrý telefon nabízí mnohem více, než před 15ti lety….stejně jako auto má dneska např. navigaci……u auta je jiné akorát to, že si jej můžeš nakonfigurovat….to u mobilu nelze, tam si můžeš akorát vybrat…..

   • xzeit: Tou hromadou alternativ, to je furt dokola…. Ad absurdum, nevypínám displeje. Ty děláš, jako by před AOD nebylo možné s telefonem fungovat, mít přehled o událostech.

   • Neber jako alternativu hodinky, nebo PC….já se bavím o konkrétních funkcích mobilu jako celku. O tom co umí mobil sám o sobě. Tou větou ses celkem prostřelil…Ty děláš, jako by před AOD nebylo možné s telefonem fungovat…..fungovat se dalo i bez mobilů……vracíš se zpátky do minulosti, dívej se občas trochu před sebe. Technologie nám mají usnadňovat život a AOD je jedna z funkcí, která je v mobilu prospěšná. A zase….mobil který umí AOD je funkčně a technologicky dál, než mobil bez AOD…

    Ještě malá otázka, co máš vůbec nyní za mobil? a jaký jsi měl před tím, který máš?

   • xzeit: Tak když už jsem v tom téma poněkud zmatený (furt vlastně nevím, proč tak řešíme v tomto vlákně AOD:) ), tak jsem zmaten i tím dotazem. Lenovo Vibe Z2 Pro, po Samsungu S4 (ne s LTE přídomkem). Na obou přístrojích CM systém. Pointa?

   • Jen tak, ať vím. 32GB bez možnosti rozšíření ti stačí? AOD řešíme, protože nechápeš, že pro někoho to je skvělá funkce a alternativy to nenahradí. Nebo nosis s sebou USB Flash disk? :-)

   • xzeit: Stačí, video streamuji, audio jsem přesunul na dedikovaný přehrávač (za což se fackuji, že jsem před lety opustil, proti 99% telefonů nebetyčný rozdíl, teď se s „nuceným“ externím DAC zase věci posunou), fotky neprodukuji, takže z objemu zůstávají jen mapy. Je to tak tak, ale vejdu se.
    AOD je v zásadě zbytečnost. V docku může rovnou běžet displej jako takový (denní agenda, noční režim „budík“), v kapse je to k ničemu, čas mezi tím je na displeji obsah nějaké aplikace) a o zbytek se postará nositelnost, která je stejně více k dispozici, než ležící mobil někde.

   • Navíc na LCD zvyšuje spotřebu (pravděpodobná nutnost podsvícení) Na OLEDu také (méně) a navíc urychluje jeho degradaci (vypalování). A tomu někdo říká větší technologická výbava. Není divu, že je to tak okrajová vlastnost, jak je:)

   • jmenopriezvisko

    AOD je funkce bez které dokážu klidně žít, bez čeho bych žít nemohl je notifikační dioda, to je pro mě must have feature.

    Potřeba notifikační diody se u mě umocnila okamžikem pořízení MX4Pro žádný jiný telefon nemá tolik výbornou notifikační diodu s vysokým jasem a srovnatelné velikosti.

    S7 má diodu menší stejně jako všechny ostatní telefony, ale má to AOD.

    Na iPhone jediný způsob, kterým lze nahradit notifikační diodu jsou AW za $599.
    Eventuálně levnější MiBand s OLED displejem.

    To je pro mě dnes důvod, proč se stále nerozhodnu koupit 7 Plus.

    S FullHD displejem by se dalo žít, jenom 12MPix fotoaparát s malou plochou senzoru oproti S7 bych iPhonu taky odpustil. Co mi vadí je stále jen 3GB RAM (LGG3 mělo 3GB před třemi lety) a pak absence jack (nevadila by mi, protože iPhone má stejně naprd DAC) ale bezdrátové nabíjení iPhone mít mohl.

    K ty kapacitě paměti RAM rozdíl je obrovský, na MX4Pro a S7 Edge běžně spustím browser v něm mám deset tabů a bez reloadu mezi nimi přepínám, to iPhone 6S Plus nezvládl. Navíc android mi umožní ve stejné době na pozadí stahovat videa z YT, mít otevřené poznámky, Instagram a další appky.

    iPhone zatím stále neumí plnohodnotný multitasking, android se svým využitím přizpůsobil desktopovému systému, fakticky mám v kapse malý počítač s obrovským množstvím funkcí a činností, které je schopen zastat.

    iPhone je víc o konzumování než vytváření obsahu, i když se tváří snažit opačně, je o dost omezenější a pomalejší.

   • UNI: opět a zase. Pořád šlapeš vedle a a pálíš slepýma. Přes mám mobil tedy v bezdrátové nabiječce stojánku,diky AMOLED displeji mě nic nijak neoslnuje a okolí hodin je krásně černé. V kapse je to k ničemu, to máš pravdu, ale pořád když mobil z kapsy vytáhnu, nemusím nic mačkat a vidím to co potřebuji. Notifikace, čas. Nositelnosti fakt nemám,mobil mi leží většinu času v práci na stole, a když jsem doma, tak taky někde leží. Nemusím ho brát do ruky abych se podíval kolik je hodin, vidím (sice zatím jen neprijaty hovor a SMS, což bude ale v androidu 7 u SGS7 doplněno, takže zatím to musím dost kombinovat s diodou, která mi neřekne tak dobře, jestli mám SMS, mail, zprávu na whatsapp, nebo jen SMS a mail a různé kombinace, které díky AOD režimu přesně vidím oproti diodě) takže asi tak. Snažíš se vyvrátit nevyvratitelne, ale na to nemáš argumenty, AOD je obecně skvělá funkce telefonu. Za další nějaká degradace, no neblbni. AOD režim po displeji na S7 putuje. Žádné vypálení rozhodně nehrozí, není ani u bratrancove Nokie N8 z roku 2011….ktrera má AOD. Jistě, AMOLED displej je rozhodně technologický vyspělejší, než LCD.

  • Kluci, teď to nečtu. Jdu dneska kalit, takže mám už v kuli. Zítra se k tomuto vyjadrim :-) stejně vás mám rád kluci :-)

 3. Martin (neregistrovaný)

  Jsem říkal že LCD ips se dá vylepšit, a že amoled nemá šanci.
  OLED displeje mají oproti LCD řadu výhod – mohou být tenčí, lehčí, s tenčími rámečky, a jak Samsung dokázal, mohou se i ohýbat,,, tohle je víceméně blábol LCD je tenčí, lehčí s tenčími rámečky viz LG, Sharp, huawei… ohýbat jde amoled ale ne o moc, na ohyb je lepší P-OLED Který vyrábí LG pro G Flex sérii.

  • OLED mohou být tenčí. LCD je prostě tlustší….co nechápeš?

   • To je obecně známé, že OLED displeje jsou konstrukčně tenčí, než LCD……trochu se podívej po internetu, jestli umíš číst.

 4. Martin (neregistrovaný)

  [odkaz] a ve výdrž je iP7 horší než iP6s který má menší baterií.

  • TheD (neregistrovaný)

   Nevím, jak jsi na to přišel, ale i v samotným odkazu, který jsi přidal, se píše, že výdrž je zdánlivě stejná, rozhodně ne horší. Akorát mezi testováním iP6s a iP7 změnili metodiku, zvýšili při testování jas na 200 nitů, oproti původním 150, takže reálně má iP7 lepší výdrž, než iP6s. Asi ne o moc, ale určitě ne horší.

  • TheD (neregistrovaný)

   Tak jsem to dočetl do konce a ve shrnutí se píše toto:

   Battery life is average with an Endurance rating of 61 hours. The phone has well-balanced scores across all tests and outlasts the iPhone 6s, which got a similar score last year but was tested at lower screen brightness (150nits vs 200nits on the iPhone 7).

   Tak možná spíš doporučuju procvičit angličtinu a nešířit bludy.

 5. M.BoBo (neregistrovaný)

  Nejlepší LCD možná ano, ale ne nejlepší displej ve smarphonech, tady stále vede AMOLED.

  • No pozor, spíše SAMOLED a to v modelu Galaxy S7 (Edge). Obecně to samozřejmě není pravda, tak jako obecně neplatí, že jsou všechny LCD stejná.

   • Obecně je to tak, že mezi displeji typu LCD je nejlepší (snad) ten iPhonu 7. A i tento nejlepší LCD překoná nejenom SAMOLED v S7….ale také jiné. To říkám pořád, technologické možnosti LCD jsou vyčerpány. Pokud nebude mít každý subpixel na LCD svou mikrodiodu :-)

   • Ale ono to tak samozřejmě není a je otázka, proč potřebuješ mást případné čtenáře tohoto názoru:)
    Ne všechny LCD jsou stejné, ne všechny OLEDy jsou stejné. Pind o tom, že každý OLED je lepší než jakýkoli LCD je opravdu jen pind.
    Co se týče LCD a vyčerpání možností, další pind (sorry, opravdu nic víc to není), viz vývoj. To, že ty to nesleduješ je ok, to po tobě nikdo nechce, ale co se po tobě chtít může je nešířit pindy:) Pls za nás, co to po tobě musíme číst nebo jsme tak blbí, že i reagujeme. thx.

   • Ještě jednou: Nikde jsem nepsal, že jsou všechny LCD (bavíme se teď konkrétně jen o displejích v mobilech). A taky jsem nikde nepsal, že každý OLED je lepší než jakýkoliv LCD (pokud se budeme bavit o zobrazovacích vlastnostech). To že něco nesleduji si myslíš ty, ne já. Pokud se budeme bavit o tom, že LCD potřebuje podsvícení, které bohužel i v uzavřeném stavu prosvítá a pokud bude prosvítat, je to špatně. Pokud se to dá uzavřít tak, že neprosvitne ani kousek světla, možná. Zatím prosvítá a nic se nezměnilo. A ještě jednou pro tebe. Zobrazovač, který se skládá s několika tísíců, miliónu segmentů, které jsou samy o sobě svým zdrojem světla, bude mít vždycky lepší možnosti zobrazení, než něco, co potřebuje podsvícení. A znovu pro tebe, kvalitativně to bude u LCD ok možná tehdy, až bude mít každý subpixel svůj zdroj světla. Nemůžu za to, že to nechápeš, ale je to logické.

   • xzeit: Kde bereš, že samostatné zobrazovací segmenty se svým zdrojem světla budou mít vždy lepší podsvícení, než jiný princip? Zobrazený obraz se skládá z mnoha parametrů, od rozlišení po kontrast, hromada věcí mezi a okolo.
    Neexistuje nic jako perfektní zobrazovací jednotka, každá má nějaké klady i zápory. Něco je nejlepší na kontrast, něco na jas, něco na barevnou škálu, něco na odolnost, něco na spotřebu, něco na rozlišení,……

   • Ne, AMOLED je nejlepší ve všem, oproti všem ostatním LCD možnostem. Tak samozřejmě zobrazovac, který neumí černou, nemůže být lepší než ten, který umí kromě té černé také vše ostatní. Pokud by člověk rozdíl neviděl, asi bych to neresil. I když není tak propastny, je tam a to stačí.

   • xzeit: uf, po takove diskusy napsat „je nejlepsi ve svem“ jasne ukazalo, ze bud nectes nebo jejsi chapavy, vysledek je ale stejny, je to over pro diskusi. Over.

   • UNI: No vidím, že už ti to ani nepíše. Jsi opilý? Dneska jsi byl v hospodě? S tebou je ten OVER vždycky jednoduchý, prostě ti dojdou arguMENTY.

   • xzeit: No na té SW klávesnici se mi to nechtělo moc řešit, sorry:) Argumenty jsou právě zbytečné, na to jsem narážel v předešlé reakci, že je ignoruješ.

   • Ne, nic není perfektní, to máš pravdu a taky proti tomuto tvrzení nic nemám. Ale pokud zúžíme výběr zobrazovačů na displeje a jejich konstrukci a vlastnosti, tak většina se skládá z bodů, resp. pixelů a ty ze subpixelů. U LCD je třeba podsvětlení a to je řešeno dneska diodama. Jelikož každý pixel/subpixel není podsvětlen sám o sobě, trochu se do dá obelstít lokálním stmíváním (samozřejmě ani to není úplně echt, jelikož se obraz pořád skládá s menších částí, které zobrazují a to jsou právě subpixely) A ano, AMOLED, kterému svítí jednotlivé subpixely samy o sobě, tudíž nepotřebují podsvícení řešeně ,,nějak,, a jelikož tyto subpixely mohou být samostatně zcela vypnuté, logicky je tento typ displeje AMOLED lepší, než LCD. Jo, jiná by byla FULLLED displej, kdy by tam byly mikroLED subpixely, tedy co subpixel, to LEDka (RGB) – tedy samotný LED subpixel by svítil sám o sobě……..možná jednou a tohle překoná AMOLED…..nebo něco nového. Ale pokud se bude zobrazovač skládat z několika miliónů menších subpixelů, tak lepší bude ten, který sám o sobě emituje světlo.

   • xzeit: Po několikáté (a opět jistě zbytečně)- Výsledná kvalita obrazu je dána více parametry, než jen způsobem podsvícení. Ale tato diskuse je prostě zbytečná u člověka (nejsi v tom sám), který se prostě na tomhle zasekne a dál není nic.
    To je jako ten magor s tím, že CPU je jen tak dobré, kolik má jader (a ještě pak popíše blbě jejich fungování). Tam je diskuse také zbytečná.

   • jmenopriezvisko

    uni
    Počet jader nejvíc zajímá takový ty ovce jako jsi ty viď :-) chytřejší vědí, že počet jader je ten nejméně podstatný parametr a rozhodující je MultiCore výkon, ne SingleCore, který systém využívá výhradně v deepsleep módu.

    Sice fandím více IPS technlogii, faktem je, že OLED ji dneska v mnohém předčí a jedinou nevýhodou OLED panelů může být případné vypalování.

    Běžnému uživateli, který nepoužívá telefon nebo tablet k úpravě souborů určených pro tisk, je vcelku lhostejné jakým způsobem je nakalibrovaný panel, buď se mi barevně líbí nebo ne.

    Androidy dnes mají v menu možnost upravit si podání barev podle svých představ, a nikdo ti nebrání nakalibrovat si i telefon sondou.

    Realita je, že než HD panel na iPhone 7 je důležitější rozlišení, dnes je minimum FullHD na menších přístrojích a QHD na 5.5″ a vyšších úhlopříčkách.

    Reálná hodnota ppi, u které není oko schopno rozeznat jednotlivé pixely a přechody mezi nima je někde přes 500ppi, mezi QHD panelem a 4K panelem u 5.5″ na telefonu rozdíl nepoznáš, i když je QHD AMOLED s pentile.

    Rozdíl je znát teprve při virtuální realitě.

    Rozdíly mezi HD, FullHD a QHD rozezná okometricky každý, Ota Schon v HN dělal slepý test a jednotlivé panely od sebe rozeznali všichni včetně naprostých laiků.

    Kdybys nebyl ovcoidní troll, tak bys aspoň tušil, že iOS (obecně OS X i iOS) používá lepší cleartype fonty a iOS navíc softwarově vyhlazuje barevné přechody mezi pixely, proto HD panel a 1 000 000pixelů na iPhone 6S/7 není tak otřesný jako HD panel na iPhone 5S/SE se 700 000pixely. Celkový počet pixelů je další rozhodující parametr, i když je hodnota ppi u dvou srovnávaných zařízení shodná, lepší obraz vždy bude podávat panel s vyšším celkovým počtem pixelů.

    Pro koncového uživatele je daleko přínosnější FullHD panel na Huawei P9 Lite než HD panel na iPhone 6S, porovnávali jsme oba telefony vedle sebe a rozdíl ve prospěch FullHD panelu je nepopiratelný.

   • (( tady UNI asi narazil na možnosti svého chápání))….ta výsledná kvalita je samozřejmě dána více parametry, ale způsob emise světelné informace je v případě zobrazovače složeného z několika malých bodů lepší tehdy, pokud každý bod je svým zdrojem světla. A u LCD je trochu problém v tom, že krystaly prostě dokonale neuzavřou prostup podsvícení. Z toho důvodu je tohle limit. To je jako kdybych na tebe svítil baterkou a místo toho abych ji vypnul, protože tě to otravuje, před ní dám černý papír, přes který prosvítá světlo. Přitom je mnohem lepší, když tu baterku jednoduše vypnu :-) Ale jestli ani tohle nechápeš…..bude asi platit moje věta umístěna v závorkách.

   • Jan (neregistrovaný)

    Tych problemov je viac. Napriklad aj to, ze body na podsvecovanem panely sa vzajomne ovplyvnuju cim im klesa kontrast. Iste, aj to vies riesit, ale opat, je to drahe. Je lepsie pouzit technologiu ktora toto riesi nativne.

   • xzeit: Já bych to uzavřel. Prostě jsi se zasekl na tom jednom parametru a nic jiného neexistuje. Dobré vědět, myslím že pro příště nám to ušetří čas.
    Každopádně, grats Apple, že se mu daří neustále posouvat laťku. Jeho kombinace iMac, iPad Pro, iPhone je pro grafika nepřekonatelná, nikdo nemá v nabídce tak vyvážené portfolio z pohledu kvality zobrazování, Quantum IPS jede na plné obrátky. Teď už to jen zlevnit (ty displeje):)

   • jmenopriezvisko

    To je pravda od dob Nexus4 již nikdo nemá v nabídce tak široké portfolio přístrojů s HD panely jako Apple.

    Srovnej portfolio Nexus5X, Nexus6P, nové Pixely, Pixel C tablec, Chromebook Pixel, nehledě na to, že ekosystém Android/ChromeOS, toho umí mnohem víc, než by běžný uživatel iPadu nebo iPhone s HD rozlišením dokázal využít.

   • UNI: Jasně, nejlepší je napsat, že bys to uzavřel a tvrdit, že jsem se zasekl na jednom parametru. Což samozřejmě není pravda a napsal jsi to jenom proto, že nevíš co k tomu více říct. Viz. příklad s baterkou :-). Ostatní parametry jak říkáš se stále vyvíjejí, vyšší jas, rozlíšení a podobně…ano vše jde u LCD dopředu, ale pořád bude narážet na limity emise světla, pokud bude prosvítat, nemůže být lepší, než AMOLED. Logicky…viz příklad s baterkou….začínám si myslet, že tady jen trolíš…kdybys trochu rozuměl fyzice, nemohl bys psát takové blbosti.

   • xzeit: Jen bokem, asi myslíš svítilnou, baterka ji napájí;) Chvíli jsem přemýšlel, proč zmiňované téma baterky/akumulátoru:)
    Nicméně, v tuto chvíli jsou pozice LCD a OLED technologie velmi sblížené, jak v mobilech (OLED jakž takž vede), tak tabletech (tam LCD vede), tak v TV (plichta). Projektory a monitory pak total LCD. Hodinky OLED (ačkoli opět jen úhel pohledu, příp. eink). OLED celkově-nic moc.

   • Asi jsi myslel baterie….samozřejmě myslím svítilnou, lidově baterkou, resp. baterka. Proto jsem taky napsal baterka, ne baterie.
    Napájí ji samozřejmě galvanický článek, baterie, a nebo akumulátor (pokud to není něco spešl, jako třeba palivový článek apod.)

 6. jmenopriezvisko

  Displej iPhone 7 je ve skutečnosti nejlepší HD displej na trhu, vzhledem k tomu, že HD panely dnes až na vyjímky osazují jen výrobci do telefonů v cenách kolem 60$ na Alibabě, to není překvapivé hodnocení.

  Celá studie společnosti DisplayMate je plná superlativů a chvály, v celém dokumentu ale chybí jediná položka, označení za nejlepší testovaný displej. Hodnocení „nejlepší“ se vztahuje pouze k LCD panelům, držitelem titulu nejlepší mobilní displej tak zůstává Samsung Galaxy Note7. „OLED displeje mají řadu významných výhod proti LCD včetně toho, že jsou tenčí, lehčí, mohou mít tenčí rámečky, mohou se ohýbat, a navíc nabízejí velmi rychlou dobu odezvy, lepší pozorovací úhly a always-on režim,“ vysvětluje Raymond M. Soneira.

  • Áno ale zas note 7 je pomalý krám, takže to že má dobrý displej neznamená nič. :-)
   Always ON režim môže mať aj LCD, na tom sa nič nemení

   • Samozřejmě že mění. Stačí se podívat na AOD na SGS7(SAMOLED) a LGG5 (LCD).
    Spotřeba je plus mínus stejná, ovšem viditelnost informací za dne, resp. za světla je u LG G5 mizerná. Proč? Protože AOD režim na LCD nemůže svítit tak jasně, jako na SAMOLED, kde svítí oproti LCD pouze potřebné pixely. Kdyby měl mít AOD režim na LCD stejný jas, jako na SAMOLED, ubýtek energie by byl docela značný!.
    A za další, AOD na LCD v noci viditelně svítí displej i okolo…..

    Ne, LCD na SAMOLED prostě nemá.

   • Jan (neregistrovaný)

    Ja sa pod to len podpisujem, pretoze to je proste realita. Na LCD sa mali vsetci uz davno vyprdnut. Roky vyvoja a stale je to k prdu.

   • Jan (neregistrovaný): Jakto?

   • Jan (neregistrovaný)

    No aby LCD bolo pozeratelne, potrebujes prakticky high-endove panely s najmodernejsou technologiou. LCD v zaklade stoji za prd a trpi snad na vsetky problemy na ktore moze zobrazovacie zariadenie trpiet. Je jednoduchsie pouzit technologiu ktora tieto problemy riesi nativne a doladit nedostatky.

   • Jan (neregistrovaný): Uf, no to je mi tedy názor:)
    Doporučuji se podívat na OLEDy starších telefonů, SGS2, SGS3mini, atd. Věř, že budeš velmi rád za nejnovější technologie, které jsou dnes dostupné i v OLED displejích:)
    OLED v základě stojí za prd, LCD v základě stojí za prd, eink v základě stojí za prd,….

   • Jan (neregistrovaný)

    Starsie AMOLEDy mali mozno problem s vypalovanim, cierna mozno nebola dokonala, ale uplne inde nez u dnesnych LCD.

    Pokial ide o problemy so zobrazovanim, vacsi problem je len jasna biela farba. Inak su jasnejsie, kontrasnejsie, rychlejsie s lepsimi uhlami rovnako ako plazma. SGS II je tiez mozno starsi, ale v podstate par rokov stary telefon. LCD sa vyvija desatrocia a ten vysledok stale nie je valny.

    Podsvecovany displej je skratka nezmysel a ma opodstatneenie v dobe, ked to nejde inak. Ono to ale inak ide a je to buducnost.

   • Jj (neregistrovaný)

    Plasma? To byly nejhorší zobrazovace..

   • Jan (neregistrovaný): Sorry, ale jak čtu “ starší amoledy a vypalování“, dál nečtu, to už samo o sobě o pisateli něco říká:) Je to fuuurt dokolaaaaa

   • Jan (neregistrovaný)

    Ja Ta ani nenutim to citat. Realita je, ze OLED/AMOLED je buducnost a nesuhlasit je asi jedine co s tym mozes urobit :)

   • Uvidíme, jak to bude s vypalovanim u SGS7, zatím jsem to u předchozích mobilů nemusel řešit. U nynějšíjo po půl roce zatím nic. Teoreticky bych měl vidět vypalenou klávesnici, jelikož dost píšu z mobilu. Klávesnice černá, www stránky bílé.

   • Vypalování je samozřejmě už roky chiméra. Ono ještě uplně nezmizelo, jenže já se s vypáleným displejem, krom prodejen, což mi přijde teda logický, v praxi nesetkal. Za těch několik let jsem měl cca 20 přístrojů s A/M/OLED displejem a vždycky naprosto bez problému (některý zařízení jsem používal jako hlavní, některý ne). A je pravda to, že když se řekne OLED, tak je to určitá záruka kvality obrazu, což se o LCD říct nedá. AMOLEDy mají i Samsungy za pár šlupek a v daný cenový kategorii nemaj displeje konkurenci. Perfektní obraz, úhly a černá. Stačí si vzít třeba loňskou A5 a P8 Lite od Huawei, telefony za stejný prachy a displeje kvalitativně uplně jinde.

   • Menty: tak jeste aby cca 20 kusu displeju/nekolik let se stihlo vypalit, to by uz fakt byla traga:)

   • kukolar (neregistrovaný)

    me sa páčia tie litánie radoby odbornikov blbečkov na LCD a pritom doma máte všetci super truper lcd no pozor LED lebo to je cool , lebo pekné farbičky a hlavne o čo ide pri TV no spotreba no nie, pfuj plazmy

   • Jan (neregistrovaný)

    Ja mam doma nahodou plazmu co bol uplnu low-cost, hoci relativne moderny TV. Je to od LG, takze sa do toho vypali aj video, ale obrazovo je skratka inde nez 2x drahsie LCD.

    Inak obraz sa kedysi vypaloval aj pri LCD. Ako som pisal vyssie, LCD je v zaklade zle z kazdeho myslitelneho uhla pohladu a v podstate pri nom neexistuje myslim jedina vyhoda oproti konkurencii. Az s nastupom a integraciou modernych spickovych technologii a po desatrociach vyvoja sa na to da divat. A este aj dnes musi clovek pri kupe premyslat nad tym, ci chce TV s dobrou ciernou a vyssim kontrastom (VA panel), alebo chce skor pozorovacie uhly (IPS panel). Pritom je to asi najstarsia dnes pouzivana zobrazovacia technologia. Ohromne perspektivne, vazne.

  • Neřešil bych nejlepší či nejhorší. Měl jsem S7 Edge, po 6 měsících viditelně vypálený, reklamace uznána a já dostal zpět money. A jelikož nejsem magor, abych si koupil opět vypalující SAMOLED, koupil jsem iPhone 7. Menší displej, horší rozlišení, ale barevností, úhly, čitelností na přímém slunci S7 s přehledem poráží. Očekával jsem, že mi subjektivně bude vadit přechod z 2K na HD a světe div se, moje oko rozdíl nepoznalo. Respektive, i přes 4 dioptrie necítím výrazně zhoršení. Nepotřebuji sondy, neptořebuji testy. Vidiím co vidím.. :-)

 7. Trochu nechápu ten nadpis, z článku jednoznačně vyplývá, že displej sedmičky je nejlepší….., ale Galaxy Note 7 má lepší displej.

  • Co na tom nechápeš? iPhone 7 má nejlepší LCD displej mezi mobily co testovali.
   Samsung N7 má celkově nejlepší displej, mezi mobily. Má jiný typ displeje – SAMOLED, který je prostě zobrazovacími schopnostmi dále, než LCD.

 8. Takže iPhone 7 je nejlepší LCD (IPS), ale Note 7 je nejlepší displej vůbec. Good :) Klasika. Když dostatečně omezíme množinu soutěžících, každý může vyhrát, i Apple :-)

  • Ano, z určitého pohledu je displej u iPhone až druhý nejlepší mezi mobilními telefony. U Apple si jistě okusují nehty, kdy konečně nasadí ten prý mnohem lepší (S)(P)(cosi)AMOLED:)

   Ad ty max. jasy, až se to nějakou SW chybou někomu v plné palbě rozsvítí v VR helmě…:)

   • jmenopriezvisko

    Pořád raději Z5 Premium se 4K UHD IPS než iPhone 7 s HD rozlišením…

   • Tobě by se mělo rozsvítit v hlavě :-).
    Ano, chybí tam jiné mobily jak s LCD, tak s OLED displeji, ale změnilo by se vůbec něco? Byl by opravdu displej LCD (LG G5, Sony Xperia XYZ atd.) lepší, než displej na iPhonu 7??

    Zcela jistě by ovšem nebyl žádný LCD displej mezi mobily lepší, než SAMOLED displej na Samsung S7/N7.

   • xzeit: Pokud jsem vyrozuměl zde z diskuse, něco jiného je, jaké výsledky jsou na serveru dostupné veřejně/zdarma a jaké testy provádějí celkově/dostupné placeně společnostem. Tedy nemyslím si, že by jejich prohlášení „nejlepší XYZ“ bylo z množiny několika displejů, které jsou dostupné veřejně. Tak jsem zdejší diskusi pochopil. Nebo je to jinak?

  • Johny (neregistrovaný)

   A jak si přišel na to, že Note je nejlepší? :D Jo aha, to si ty myslíš, tak to jo ;D

   • Tak displej na Note 7 je nejlepší displej mezi displeji v mobilních telefonech celkově.

 9. Shepii (neregistrovaný)

  Jednooký mezi slepými bude vždycky králem.

 10. tonda (neregistrovaný)

  Nejlepší displej, největší spotřeba, takže velká baterie aby to vydrželo aspoň den.Takže o ničem, vařená nudle…

 11. jmenopriezvisko

  Njn SAMOLED u S/Note7 má jas kolem 1000cm/m2 a S7 Edge s 3600mAh vydrží o dost déle než Note7 s 3500mAh, tady může být rozdíl v nenažranosti Snap820, většina testovaných Notů zatím pochází z USA, v jenom z testů YTbera z UK dopadl Note7 ve všech parametrech lépe, byl o poznání rychlejší

 12. PN (neregistrovaný)

  No proste iPhone7 je určitě nejlepší, no kdo by si myslel něco jiného :) A kdyby náhodou si někdo myslel něco jiného, tak pořádná mozková masáž, třeba na Smartmanii to určitě uvede na pravou míru :) Jako by to nebylo každým rokem stejné. Ještě přijdou ty články jak se na iPhone7 stojí fronty i když jich je všude hodně. Lidem se to musí pořádně vsugerovat :)
  Pamatuji si na článek „iPad vydrží na baterie nejdéle“, to byly takový bludy, že se do konce dne raději zmizelo :)

  • Ale ten test nedělala SmartMania:)

  • PN (neregistrovaný)

   To já vím :) To dělal někdo kde se vybraly ty správné telefony aby byl iPhone nejlepší. Někomu komu sen bakšiš dobře shodně :) Proto jsem psal o „iPad vydrží na baterie nejdéle“, to bylo úplně stejné.

 13. Wertigo (neregistrovaný)

  Takže Iphone 7 … nejlepší displej…vlastně nemá. Achjo…

 14. jmenopriezvisko

  Oni na Keynote taky tvrdili, že A10 Fusion je nejvýkonnější SoC v mobilních telefonech ever… jenže podle GeekBench3 to tak není, a chvíli na to vyšlo aktualizované vydání benchmzrku GeekBench 4, ve kterém všem mobilním telefonům (s vyjímkou iPhone) ubrali rozhodující MultiCore score o 20% až 40%.

  Schodný scénář po uvedení iPhone 6S, který má SoC podobně výkonný jako Galaxy S6 změnilo metodiku AnTuTu v5.7 na v6.0 ve kterém se stal z Apple A9 ze dne na den více než dvakrát výkonnější SoC… [odkaz]

  • l0lz (neregistrovaný)

   Surface Pro 3 mi na geekbench 4 ukazuje vacsie Skóre ako ja Geekbench 3. Problém bude v lagrdoide.

 15. Jerry (neregistrovaný)

  Nejlepší display že všech iphonu… HTC mělo na 4.7″ úhlopříčce takhle mizerné rozlišení naposledy v roce 2012 (One X).

  A ano, je to poznat… Ve skutečnosti je to rozdíl jak bejk. Lidi zvyklí na rozlišení fullHD (nebo dokonce vyšší) z androidů by se už k hd v iPhone 7 vrátit nemohli.

 16. mino (neregistrovaný)

  Takže okrem nižšieho rozlíšenia a teda aj ostrosti má ešte nižšiu svietivosť než Galaxy Note 7.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).