Domů » Bleskovky » Koronavirus ohrožuje veletrh MWC. Svoji účast zrušily společnosti LG a ZTE

Koronavirus ohrožuje veletrh MWC. Svoji účast zrušily společnosti LG a ZTE

Za necelé tři týdny bude odstartován největší svátek fanoušků mobilních technologií, barcelonský veletrh MWC. Akce, na které se očekává odhalení nových zařízení a trendů pro první polovinu letošního roku, má jednoho poměrně nečekaného soupeře – koronavirus.

LG a ZTE zrušily tiskové konference na MWC

Dosud se o tomto nebezpečném onemocnění v mobilním světě mluvilo v souvislosti s omezením výroby v Číně a odložením premiér některých zařízení, zejména iPhone 9. Koronavirus ale přímo promluví do průběhu barcelonského veletrhu MWC, kvůli němu se totiž odhlásily společnosti LG a ZTE.

MWC

Korejská firma tak učinila kvůli ochraně stovek svých zaměstnanců, a to na základě doporučení zdravotnických organizací minimalizovat mezinárodní cesty. Podobně se vyjádřilo i ZTE, jemuž navíc nehraje do karet zpožďování vydávání cestovních víz. ZTE ale bude mít alespoň na MWC stánek, LG zřejmě nebude přítomné vůbec; hodlá však v blízké budoucnosti uspořádat samostatnou tiskovou konferenci, na které oznámí nové produkty pro letošní rok.

Premiéra Xiaomi je také nejistá

V tomto týdnu se dokonce objevily zprávy, že koronavirus způsobí i změnu premiéry smartphonů Xiaomi Mi 10 a Black Shark 3. Původně byla plánována tradiční tisková konference, nakonec však má proběhnout premiéra nových smartphonů pouze online. Spekuluje se, že se tak stane ještě před MWC, v případě Xiaomi Mi 10 už příští týden 13. února.

mi

Organizace GSMA (která veletrh MWC pořádá) před rezignací LG a ZTE tvrdila, že koronavirus bude mít na akci minimální dopady a bude postupovat podle plánu, nyní však zřejmě bude muset svoje vyjádření upravit. Může se navíc stát, že se v příštích dnech objeví další firmy, které do Barcelony zašlou svoji omluvenku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.