Domů » Bleskovky » Koronavirus ohrožuje veletrh MWC. Svoji účast zrušily společnosti LG a ZTE

Koronavirus ohrožuje veletrh MWC. Svoji účast zrušily společnosti LG a ZTE

Za necelé tři týdny bude odstartován největší svátek fanoušků mobilních technologií, barcelonský veletrh MWC. Akce, na které se očekává odhalení nových zařízení a trendů pro první polovinu letošního roku, má jednoho poměrně nečekaného soupeře – koronavirus.

LG a ZTE zrušily tiskové konference na MWC

Dosud se o tomto nebezpečném onemocnění v mobilním světě mluvilo v souvislosti s omezením výroby v Číně a odložením premiér některých zařízení, zejména iPhone 9. Koronavirus ale přímo promluví do průběhu barcelonského veletrhu MWC, kvůli němu se totiž odhlásily společnosti LG a ZTE.

MWC

Korejská firma tak učinila kvůli ochraně stovek svých zaměstnanců, a to na základě doporučení zdravotnických organizací minimalizovat mezinárodní cesty. Podobně se vyjádřilo i ZTE, jemuž navíc nehraje do karet zpožďování vydávání cestovních víz. ZTE ale bude mít alespoň na MWC stánek, LG zřejmě nebude přítomné vůbec; hodlá však v blízké budoucnosti uspořádat samostatnou tiskovou konferenci, na které oznámí nové produkty pro letošní rok.

Premiéra Xiaomi je také nejistá

V tomto týdnu se dokonce objevily zprávy, že koronavirus způsobí i změnu premiéry smartphonů Xiaomi Mi 10 a Black Shark 3. Původně byla plánována tradiční tisková konference, nakonec však má proběhnout premiéra nových smartphonů pouze online. Spekuluje se, že se tak stane ještě před MWC, v případě Xiaomi Mi 10 už příští týden 13. února.

mi

Organizace GSMA (která veletrh MWC pořádá) před rezignací LG a ZTE tvrdila, že koronavirus bude mít na akci minimální dopady a bude postupovat podle plánu, nyní však zřejmě bude muset svoje vyjádření upravit. Může se navíc stát, že se v příštích dnech objeví další firmy, které do Barcelony zašlou svoji omluvenku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
marastudna 50
Uživatel
marastudna 50
Offline

Této situace jsem se obával,před několika dny dokonce proběhla tiskem spekulace,že Veletrh bude kvůli koronaviru zrušen.Není to jednoduchá situace,na Barcelonu se Těším,nicméně pokud by došlo k nějakému omezení čí eventuálně zrušení,vůbec bych se nedivil.

orgasmic
Anonym
orgasmic
Offline

Tak zrovna LG a ZTE nic zajímavého již několik let nemají, tak žádná velká škoda.