Domů » Bleskovky » Koronavirus může ohrozit výrobu telefonů. Nástupci iPhone SE hrozí zpoždění

Koronavirus může ohrozit výrobu telefonů. Nástupci iPhone SE hrozí zpoždění

Čína se aktuálně potýká s epidemií smrtelného koronaviru, což se může negativně projevit i na produkci smartphonů, jejíchž výroba se odehrává převážně v Číně. Podle serveru Asian Nikkei by mohla nákaza postihnout i Apple, který měl zrovna v plánu navýšit o 10 procent výrobu iPhonů.

iphone 9 2
Takto by měl vypadat nástupce iPhone SE. Na trhu by se mohl objevit i pod názvem iPhone 9.

Apple chtěl v první polovině letošního roku vyrobit 80 milionů telefonů, avšak kvůli koronaviru musí počítat s komplikacemi ve výrobě. 15 milionů z tohoto čísla měl přitom pokrývat chystaný levný jarní model, jehož premiéra je naplánovaná na březen. Pokud se však situace nezlepší, může být odhalení jarního iPhonu odsunuto na později.

Ředitel Apple Tim Cook hovořil o koronaviru v souvislosti se zveřejněním finančních výsledků za poslední kvartál – zaměstnanci firmy jsou prý do Číny posíláni pouze v případech, kdy je to bezpodmínečně nutné, avšak odhadovat dopady je zatím předčasné, neboť je situace v těchto dnech nepředvídatelná.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jirka1or
Anonym
Jirka1or

Ten Koronavirus bude nejspíš Americký výsadek z vysoko letícího letadla U2 !