Domů » Bleskovky » Kopie Apple Watch od švýcarských hodinářů stojí 800 tisíc korun. Nemá displej, jenom ručičky

Kopie Apple Watch od švýcarských hodinářů stojí 800 tisíc korun. Nemá displej, jenom ručičky

Švýcarský výrobce hodinek H. Moser & Cie přišel v roce 2016 s hodinkami, které jako by z oka vypadly Apple Watch, avšak namísto displeje obsahovaly pouze klasické ručičky ovládané korunkou na pravé straně. Tento model se jmenoval Swiss Alp Watch, a v tomto týdnu byla odhalena jeho poslední verze nazvaná „Final Upgrade“.

swiss alp watch 1

Apple Watch s mechanickými ručičkami a načítacím kolečkem

Hodinky Swiss Alp Watch mají navlas stejný tvar jako Apple Watch, ovšem jejich čelní stranu nevyplňuje displej; pod safírovým sklíčkem najdete klasické ručičky ukazující hodiny a minuty. Pod nimi se jako bonus nachází velmi netradiční vteřinovka v designu načítajícího kolečka známého z iOS.

Swiss Alp Watch Final Upgrade - H. Moser & Cie.

Ani v tomto případě se však nejedná o displej, ale o mechanický kruh vyhotovený z odstínů šedi, který prosvítá otvory v ciferníku. Výrobce tvrdí, že tento prvek má sloužit jako připomínka toho, že nejvíce záleží na tom, co je právě tady a teď, ovšem otázkou je, zda současnou digitální generaci nebude neustále viditelné načítací kolečko spíše znervózňovat.

swiss alp watch 4

Moser & Cie si vůbec v propagačních materiálech bere na paškál moderní technologie a jako hlavní výhody svých hodinek uvádí žádné aktualizace, žádné nepotřebné funkce a žádné otravné notifikace. Jediné, co tyto hodinky umí, je ukazovat čas. O pohyb ručiček se mimochodem stará kalibr HMC 324, hodinky se „natahují“ pohybem ruky s 96hodinovou rezervou chodu.

swiss alp watch 2

Tělo hodinek o rozměrech 44 × 38,2 mm je vyrobené z nerezové oceli, ciferník je vyroben z materiálu Vantablack, což je jedna z netmavších látek na světě; absorbuje až 99,965 procent viditelného světla. Černý je i dodávaný pásek, který je vyroben z aligátoří kůže. Hodinky jsou voděodolné do 3 ATM.

swiss alp watch 3

Rozbít prasátko nestačí

A to je vše. Pokud máte o tyto švýcarské „Apple Watch“ zájem, musíte sáhnout hluboko do trezoru, výrobce si je totiž cení na 30 800 dolarů (asi 800 tisíc korun s připočtením daně). Celkem bude vyrobeno 50 kusů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Nesmysl. Mechanicke hodinky mam rad prave proto, ze obvykle nevypadaji jako levne eplovske digitalky. Nechapu, na koho tohle cili.

  • na sběratele… je to omezená série, víc jich nebude, takže je to potenciální investiční komodita… na nošení a chlubení mezi mileniály je to samozřejmě nesmysl i kdyby to bylo za dvacetinu ceny

  • Ne vsechno omezene je i cenene. V hodinarskem segmentu jsou limitovane serie celkem beznou praxi, tak ruznych limitek od ruznych znacek je docela dost. Proto to az takova rarita byt nemusi, aby si udrzelo cenu. Jako investicni komoditu si umim predstavit spoustu hodinek, ale vsechno jsou to klasiky jako treba Rolex Daytona, a nevypadaji jako modni smartwatch, ktery za 20 let vzbudi jenom usmev a ne zajem investora.
   Navic vetsina sberatelu sve hodinky i nosi, strida, proto se pri vyberu zohlednuje i to jestli jsou dobre na noseni.

  • „je to omezená série, víc jich nebude“
   No jo, ale co z toho, kdyz si kazdy bude myslet, ze ma stejny apple watch jako miliony jinych lidi? Koupit neco z omezene serie, co vypada stejne jako nejvetsi masovka v danem segmentu za setinu ceny, to si primo odporuje :D

  • To běžný človek nepochopí. Snoby, kteří mají potřebu shromažďovat kdejaké bezvýznamné cetky, se o ně klidně i poperou. Vymýšlí si k haraburdí různé příběhy, kterých úkolem je navodit jedinečnost a pak se chlubí, kdo za to a tamto vyhodil víc peněz.

 2. Takže s Apple Watch mají společný jen obdélníkový tvar. To mi nepřijde moc jako „kopie“…

  • Taky mi tak někdy přijde, že stačí stejná barva a hned je to čehosi kopie.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).