Domů » Bleskovky » Konzole Playstation 5 je zatím ztrátová. Do zisku se má dostat příští měsíc

Konzole Playstation 5 je zatím ztrátová. Do zisku se má dostat příští měsíc

Vyrábět herní konzole není žádný med. Na začátku každé nové generace stojí výroba každého kusu velké peníze, přičemž jen zřídkakdy bývají konzole ziskové. Časem nicméně komponenty zlevňují a výrobní procesy se zefektivňují, díky čemuž se konzole na konci svého životního cyklu velmi často dostává do zisku. Sony nicméně u aktuální herní mašiny Playstation 5 chce investory příjemně překvapit.

PlayStation 5 recenze
Sony Playstation 5

Už v červnu by se Playstation 5 měl dostat na nulu, přičemž do zisku se má přehoupnout ještě ve stejný měsíc, alespoň to japonský gigant slíbil investorům. Ziskovost se týká základní varianty PS5 s Blu-ray mechanikou. Bohužel ve zprávě nepadlo ani slovo o tom, jestli se podobnému vývoji těší také levnější varianta PS5 bez optické mechaniky.

graf sony playstation
Graf ze zprávy pro investory Sony

Ziskovost Playstationu 5 relativně brzy po zahájení výroby je pro Sony velmi dobrou zprávou. Jestli je na tom největší konkurent Microsoft stejně, můžeme jen spekulovat, neboť gigant z Redmondu je v tomto ohledu tajnůstkářský. Nintendo se na druhou stranu snaží svůj hardware prodávat vždy se ziskem, což se nicméně často projevuje na výkonu dané konzole.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. marastudna 50

    Určitě zisková bude,jen otázka času.

  2. To fakt nemáte nějaký atraktivnější téma? Každej, komu bylo alespon pět let ví, že díky kovidové krizi a s tím spojeným problémem s dodavateli komponent, zvláště pak procesorů neuspkojilo Sony ani objednávky z prosince 2021. Předpokládá se, že ani v tomto roce se nepodaří uspokojit všechny zájemce. Velice pravděpodobně se celkově prodá rekordní počet PS5. Tak nechápu váš nesmyslný článek o tom, že ještě není Sony s PS5 v zisku. Jestli nemáte o čem psát, tak piště o nedávných CIPA Awards 2021 a o vítězném nejlepším fotomobilu.

  3. Však to je jejich obchodní model – nabídnout levně konzoli a vytvořit si armádu plátců za PS+ a za hry. Jste objevili Ameriku zase co.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).