Konečně jsme se dočkali: Nexus 7 dorazil na český trh

Společnosti Google a Asus uvedly na český trh zařízení Nexus 7 s operačním systémem Android 4.1 (nyní už se začíná objevovat aktualizace na verzi 4.1.2). Nexus 7 v 16GB verzi se v České republice prodává za doporučenou cenu 5990 Kč s DPH. 

  

Nexus 7 pohání výkonný čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 3. Grafická karta GeForce s 12 jádry zajišťuje vysoký grafický výkon a architektura CPU 4-PLUS-1 dodává zařízení maximální výkon přesně ve chvílích, kdy je potřeba, zároveň ale šetří energii v době, kdy vysoký výkon nevyužijete. Tablet je vybaven displejem s rozlišením 1280 × 800 bodů. IPS panel umožňuje detailní zobrazení a široké pozorovací úhly 178 stupňů, použitá technologie ASUS TruVivid se zase stará o vylepšení barev a jasu. Odolné krycí sklo Corning Fit Glass zajišťuje dostatečnou ochranu proti poškrábání a zásluhou texturovaného krytu tablet nevyklouzne z ruky. 

Tip ke čtení – recenze tabletu Nexus 7: Konkurenci pořádně zatopí

Jak jsme již zmínili, Nexus 7 využívá Android 4.1 „Jelly Bean“, který mimo jiné nabízí inteligentní notifikace umožňující rychlou práci s událostmi, nové widgety, s nimiž má uživatel přehled o všech důležitých informacích, nebo možnost snadného přizpůsobení domovské obrazovky. Po přihlášení k účtu Google můžete snadno přistupovat k veškerému uživatelskému obsahu, který lze také okamžitě synchronizovat v cloudu nebo s ostatními zařízeními, jako jsou tablety, telefony nebo počítače.

Ochranná pouzdra ve formě volitelného příslušenství

Uživatel má možnost si k tabletu pořídit stylové ochranné pouzdro, které je odolné, jednoduše se nasazuje a má matný texturovaný povrch. Pouzdro poskytuje tabletu dodatečnou ochranu před nárazy i poškrábáním a zajišťuje bezpečnější úchop a manipulaci se zařízením. Je k dispozici hned v šesti atraktivních barvách – tmavě šedé, světle šedé, světle modré, růžové, oranžové a modrozelené. Doporučená cena pouzdra je 499 Kč s DPH.

Google Nexus 7 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku