Domů » Bleskovky » Konečně! iOS 14 údajně nabídne uživateli výběr výchozích aplikací

Konečně! iOS 14 údajně nabídne uživateli výběr výchozích aplikací

Podle posledních zvěstí nebude iOS 14 obsahovat tolik novinek, kolik Apple původně plánoval; namísto toho se soustředí na stabilitu a minimalizaci chyb, což jsou disciplíny, ve kterých aktuální iOS 13 zrovna neexceluje. Úplně bez novinek ale iOS 14 nepřijde, naopak jedna z nich má být poměrně zásadní.

Vyberte si vlastní webový prohlížeč

Podle informací serveru Bloomberg Apple zvažuje, že na iOS a iPadOS umožní uživateli volbu jiných výchozích aplikací, zpočátku prý bude umožněna výměna webového prohlížeče a emailového klienta. Pokud se tato zpráva potvrdí, mohli by uživatelé iOS používat namísto vestavěných aplikací například Google Chrome a Microsoft Outlook. Server Bloomberg také uvádí, že by Apple mohl naučit spolupracovat reproduktor HomePod a asistentku Siri s hudebními aplikacemi třetích stran, například Spotify.

ios 13

Postupné odemykání jablečného ekosystému možná souvisí s žalobami od tvůrců aplikací třetích stran, které Apple na své platformě diskriminuje. Firma z Cupertina čelí kvůli svému uzavřenému světu čím dál většímu množství stížností u antimonopolních orgánů, a vzhledem k rostoucí popularitě svých platforem se její šance na úspěch snižují.

Apple tak možná v příštích updatech zareaguje dříve, než dostane například od Evropské komise nařízení k implementaci ballot screenu, podobně jako se tak v minulosti stalo systémům Windows a Android.

Pochopitelně zatím není nic oficiálně potvrzeno, více informací k tomuto tématu bychom se mohli dozvědět na červnové vývojářské konferenci WWDC.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pietor
Uživatel
Pietor

Nikdy nepochopim tyto antimonopolni valky…
Vytvoril jsem si OS, k tomu jsem si vytvorim HW… Nikomu neprikazuju ze musi vytvaret SW aplikace pro muj OS, a presto mi nekdo bude narizovat ze mam povolit aby se jina aplikace stala vychozi…
Pokud mi to nekdo vysvetli tak bude hodny…
Jo a je mi jedno zda je to Apple, Google ci Microsoft…

zbynda01
Uživatel
zbynda01

Myslím, že tohle je strašně složité. Na jednu stranu je pravda to, co říkáte. Když si udělám nějakou aplikaci, tak taky nechci, aby mě někdo diktoval, jestli tlačítko má být červené nebo zelené. Na druhou stranu firmy jako Apple, Google apod. mají tolik peněz a tak dominantní postavení na trhu, že bez jakékoli regulace by si mohli dělat naprosto cokoli. Dám třeba příklad – vymyslím aplikaci, kterou budu prodávat, bude hodně oblíbená. Google si řekne, že udělá něco podobného a nabídne to zdarma, protože jim je to jedno, že něco budou tratit. Vy to těžko můžete nabídnout zdarma, takže končíte… Číst vice »

Frank
Anonym
Frank

Ty antimonopolní zákony nevznikly za nákladě ničeho, ale ze zkušenosti, že určité trhy, typicky ty, kde jsou vysoké bariéry vstupu, směřují k monopolu. Trh s OS je přesně takový trh, protože napsat dnes od nuly operační systém a prosadit jej na miliony telefonů je věc, kterou nezvládl ani gigant jako je Microsoft. Máme tu tedy oligopol dvou operačních systémů, kteří konkurenci v dohledné době mít nebudou a úkolem antimonopolních zákonů je držet je na uzdě aspoň tak, aby svoje dominantní postavení nezneužívali na přidružených trzích. Věřte mi, že byste nechtěl situaci, kdy by měli naprostou volnost. Neregulovaný monopol není nikdy… Číst vice »

MilanDka
Uživatel
MilanDka

No nevím. Jediná aplikace která nejde smazat a plnohodnotně nahradit (ve smyslu automatického spuštění) je Safari. Vše ostatní člověk odinstaluje a pak systém tuto službu vůbec nenabízí. A ve spoustě emailových klientů lze nastavit, v jakém prohlížeči se mají otevírat odkazy. Osobně používám i Outlook a každý emailový klient má svá pro a proti. Obrovské plus pro Outlook je, že umí překládat emaily z jiných jazyků. Jen to zobrazení obsahu emailu je trochu jiné. Nemůžu říct že špatné, ale prostě jiné. Apple Music? Lze odinstalovat a nahradit, ovšem na iOS má větší smysl používat výše uvedenou apku. A takto se… Číst vice »

niky79
Uživatel
niky79

Když odinstalujete Apple music, nepůjde vam pres BT streamovat hudbu do auta, ani přes jinou hudebni aplikaci, napr. Spotify.

MilanDka
Uživatel
MilanDka

Tak to jsem nevěděl.

Boldtype
Anonym
Boldtype

Funguje to v pohode. Pouzivam Spotify v aute bez najmensich problemov.